West Bronwich – Manchester United 1 : 2

V prvním zápase nové sezóny Premier League vyhráli United 1:2 na hřišti West Bronwiche ale radost z vítězství kalí skutečnost že jsme přišli o dva obránce. V článku i VIDEO.

Obránce Rafael da Silva si při dopoledním tréninku poranil rameno (vykloubení) a bude mimo hru 10 týdnů. V sestavě obhájce titulu pro úvodní zápas nové sezony na hřišti West Bromwiche ho nahradil Chris Smalling.

Náhradníci
31 Cox S. (Long S.) 9 Berbatov D. (Welbeck D.)
25 Dawson C. 16 Carrick M.
17 Dorrans G. 6 Evans J. (Vidic N.)
32 Fortune M-A. 11 Giggs R.
13 Fulop M. 4 Jones P. (Ferdinand R.)
18 Jara G. (Reid S.) 34 Lindegaard A.
29 Thorne G. 13 Park J. S.

Fanoušci rudých ďáblů se radovali již ve 13 minutě kdy jednu z prvních velkých příležitostí proměnil  Wayne Rooney, když se jeho levačka trefila do pravého dolního rohu branky. V 35 minutě pro změnu zahrozil soupeř konkrétně Paul Scharner ale branku nedal. Dát branku se ale podařilo WBA už o dvě minuty později díky Shane Longovi kdy De Gea kapituloval po střele ke vzdálenější tyči a WBA tak srovnalo stav zápasu.

75 minuta byla pro nás bohužel nešťastnou Rio Ferdinad musel střídat kvůli zranění podkolení šlachy a bude mimo hru 6 týdnů. V 81 minutě, díky Ashley Youngovi a jeho přihrávce k brance West Bronwiche kde hledal spoluhráče,  se míč dostal k domácímu Stevenu Reidovi, který si míč nešťastně srazil do vlastní branky a díky němu si odváží United plný bodový zisk.

Utkání které pískal sudí Mike Jones přihlíželo 25360 diváků.