Sir Alex Ferguson po 26 letech konec kariéry v United

Dnes ráno sir Alex Ferguson oznámil konec své téměř 27 leté kariéry na postu manažera United. Po skončení sezóny odchází do důchodu. Za svou úctyhodnou kariéru  získal 49 trofejí s toho s Manchester United to bylo 38.

S horkým křeslem manažera United se sir Alex Ferguson rozloučí v neděli při zápase se  Swensea.

Tradiční průvod centrem Manchestru spojený s předáním koruny vítěze PL 24 hodin po posledním zápasu 19 května s WBA určitě přiláká do ulic spoustu fanoušků, kteří budou chtít mimo jiné poděkovat siru Alexovi za více jak 1500 zápasů v křesle manžera Manchester United.

Rozhodnutí odejít do důchodu nebylo lehké, dlouho jsem o něm přemýšlel a nebylo to jednoduché. Myslím že nastal ten správný čas.

Zdůvodnil 71 letý sir Alex své rozhodnutí.

Již loni v létě prohlásil prezident Wiganu Dave Whelan že Fergusoun po sezóně skončí ze zdravotních důvodů. Po hospitalizaci s krvácením z nosu které bylo způsobeno častým cestováním letadlem.

Ferguson do určité míry omezil své cesty, ikdyž v pondělí zamířil do Glasgova na utkání legend Manchesteru United a Glasgovských Rangers.

V roce 2004 mu byl také voperován kardio stimulátor také vyvolalo otázky ohledně jeho pokračování v křesle manažera.

Tým opuští v době kdy čtyři kola před koncem měl jistý titul v Premier League a byl zklamán z vyřazení Realu Madrid z ligy mistrů.

Bylo pro mě důležité opustit tým v co nejlepší formě a to jsme myslím udělal.

Kvalita těchto vítězů ligy a rozložení věkového průměru jsou dobré podmínky pro další úspěchy na nejvyšších úrovních, kvalitní mládežnická základna zajistí pokračování úspěchů tohoto týmu.

Řekl Ferguson.

Důležité je že Ferguson má důvěru ve svého nástupce který jej nahradí na rozdíl od roku 2002 kdy bylo jeho úkolem bylo opravit ztroskotání  Sven Goran Eriksson.

Sir Alex Ferguson bude i nadále ředitelem klubu a čestným vyslancem klubu. Po letech zdravotních problémů bylo právě zdraví tím rozhodujícím faktorem, i když v minulosti bylo už několik okamžiků kdy mohl skončit, se nyní rozhodl dát rodinu na první místo.

Moje žena Cathy byla klíčovou postavou v celé mé kariéře. Poskytla mi pevný základ pro mou stabilitu a povzbuzení. Slovy nejde vyjádřit co pro mě znamená.

Pokud jde o hráče a zaměstnance současné i minulé, musím jim poděkovat za profesionální chování a obětavost která týmu dopomohla k získání tolika památných vítězství.

Bez jejích příspěvku do historie tohoto velkého klubu by nebyla tak bohatá.

Dodal Ferguson

 Zdroj :  skysports.com a manutd.com

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.