1998-1999

Táto sezóna je suverénne najúspešnejšou v histórii klubu. United vyhral Premier League, FA Cup a Ligu majstrov. To sa dosiaľ nepodarilo žiadnemu inému anglickému klubu. United navyše neprehrali od decembra 1998 do mája 1999 ani jeden zápas. United ukázal nezlomnosť a pevnú vieru vo svoje schopnosti, keď často otáčal zápasy, v ktorých prehrával. Tak tomu bolo aj pri víťazstve v FA Cupe nad Liverpoolom, keď prehrával od 3. do 85. minúty i v pamätnom finále Ligy majstrov proti Bayernu, keď prehrával do 90.minúty. Za celú sezónu United utrpeli len celkovo 5 prehier vo všetkých súťažiach,      z toho tri v lige, jednu v Charity Shield a jednu v League Cupe. Porazili každé mužstvo Premier League aspoň raz v sezóne a neprehrali ani jeden zápas v Lige majstrov. Barcelona bola jediným tímom, ktorí hral s United a neprehral ani raz.

Táto sezóna nasledovala po neúspešnej sezóne 1997/98, v ktorej United nevyhral žiadnu trofej a v 90.rokoch to bolo druhá a posledná sezóna z ktorej United vyšiel bez trofeje. Začiatok sezóny bol poznamenaný návratom Davida Beckhama zo svetového šampionátu vo Francúzsku, kde sa stal Beckham terčom ostrej a neutíchajúcej kritiky za vylúčenie v zápase proti Argentíne a hrozbou prevzatia klubu zo strany mediálneho magnáta Ruperta Murdocha, vlastníka BSKYB. Pred sezónou United kúpili tri posily- z Aston Villy prišiel Dwight Yorke, z PSV Eindohoven Jaap Stam, ktorý sa stal najdrahším obrancom v histórii a z Parmy prišiel švédsky reprezentant Jesper Blomqvist.

Úvodný zápas sezóny v Charity Shield proti Arsenalu United vôbec nevyšiel, keď poďlahol Arsenalu 3:0 a nová posila v obrane Stam podal veľmi nepresvedčivý výkon. Tento zápas bol významný aj z toho hľadiska, že po dlhodobom zranení sa vrátil kapitán Roy Keane. Ligovú súťaž začal United veľmi dobre a bol na popredných priečkach tabuľky. Dôležité zápasy zvládlo mužstvo dobre a neprehralo ani na Old Trafforde s Arsenalom ani na Anfielde s Liverpoolom. United v tejto sezóne dosiahlo rekordné víťazstvo na ihrisku Nottinghamom Forrest, keď zvíťazili 8:1, Ole Gunnar Solskjaer nastúpil v zápase ako náhradník a strelil štyri góly v priebehu 12 minút. Dôležitými sa ukázali zápasy proti Leedsu, s ktorými United raz vyhrali a raz remizovali a Arsenal v predposlednom zápase sezóny s týmto súperom prehral  na Elland Road. Posledné kolo prinieslo boj o titul, keď United boli o bod pred svojim rivalom z Arsenalu. V poslednom zápase doma proti Tottenhamu potrebovali dosiahnuť minimálne taký výsledok ako Arsenal v zápase proti Aston Ville. Tottenham vyvrátil všetky špekulácie o tom, že tento zápas vypustí, aby sa z titulu neradoval ich mestký rival Arsenal, keď skóroval v zápase ako prvý a ak by sa zápas skončil takýmto výsledkom z titulu by sa tešil Arsenal. Proti však bol David Beckham, ktorý skóroval ešte do polčasu a potom sa pridal i Andy Cole, United vyhral 2:1 a ani víťazstvo Arsenalu nad Aston Villou 1:0 nemohlo nič zmeniť na tom, že United sa stali majstrom.

V League Cupe United neuspeli a to najmä preto, že kvôli nabitému programu musel Ferguson nechať odpočívať väčšinu hráčov základného kádra a nastupoval v tejto súťaži prevažne s mladíkmi a hráčmi rezervy. Konečnou stanicou bolo štvrťfinále na White Hart Lane, kde United podľahli Tottenhamu Hotspur. Jediný gól za United strelil proti svojmu bývalému klubu Teddy Sheringham. Cesta za víťazstvom v FA Cupe bola bola veľmi náročná. United musel postupne zdolať 5 klubov Premier League (Middlesbrough, Liverpool, Chelsea, Arsenal a Newcastle) a v piatom kole aj vtedy treťodivízny Fulham. V treťom kole sa United stretol s Middlesbrough a po polčase prehrávali 1:0, neskôr zvrátili vývoj a gólmi Andyho Colea, Denisa Irwina a Ryana Giggsa zdolali Boro 3:1. V štvrtom kole bola pred united ťažká prekážka v podobe Liverpoolu. Liverpool sa skoro ujal vedenia a od tretej minúty viedol po hlavičke Michaela Owena. United potom vyvinuli enormný tlak a najmä vďaka zákrokom bývalého hráča United Paula Incea, ktorého každý dotyk s loptou fanúšici United „odmenili“ piskotom a bučaním, Liverpool dlho odolával. Vyrovnať sa podarilo až v 86. minúte Dwightovi Yorkeovi, ktorý skóroval po presnom priamom kope Davida Beckhama. V druhej minúte nadstaveného času osud Liverpoolu spečatil Ole Gunnar Solskjaer. Po výhre nad Fulhamom 1:0, keď gól dával Andy Cole, United v štvrťfinále čakala Chelsea.  Prvý zápas sa skončil bezgólovo a v opakovanom zápase rozhodol dvoma gólmi(z toho jeden po nádhernom lobe) Dwight Yorke. Zápas semifinále proti Arsenalu bol neskôr vyhlásený za zápas storočia  v FA Cupe. Bol to opakovaný zápas, ktorý mužstvá odohrali tri dni po prvom zápase, ktorý sa skončil bezgólovou remízou a to aj po nadstavenom čase. Repríza semifinále bola pravdepodobne najlepším zápasom v histórii anglického futbalu. Prvý gól strelil David Beckham po nádhernej strele z diaľky. Po viacerých šanciach na oboch stranách skóre zrovnal Dennis Bergkamp po strele, ktorú tečoval Jaap Stam. Ďalší gól strelil Nicolas Anelka. Gól však nebol uzaný pre offside. Potom dostal druhú žltú kartu Roy Keane a bol vylúčený. United tak boli nútení hrať o desiatich mužoch. Veľká dráma nastala v nadstavenom čase normálnej hracej doby, keď po faule Phillipa Nevilla na Raya Parloura rozhodca nariadil pokutový kop v prospech Arsenalu. Penaltu kopal Dennis Bergkamp a Peter Schmeichel ju fantasticky chytil. V predĺžení strelil Ryan Giggs gól, ktorý väčšina fanúšikov považuje za najkrajší  v histórii tejto najstaršej futbalovej súťaže. Zobral loptu Patrickovi Vieirovi na vlastnej polovici, predribroval sa až ku pokutovému územiu, obohral aj posledných dvoch obrancov Tonyho Adamsa a Martina Keowna a ľavou nohou po parádnej strele prekonal Davida Seamana v bráne Arsenalu. Gól mal o to väčšiu cenu, že bol víťazným. Vo finále sa United stretli s Newcastlom a bolo to posledné finále FA Cupu pred jeho rekonštrukciou. Po menej ako desiatich minútach sa zranil kapitán Roy Keane a bol nahradený Teddym Sheringhamom, ten strelil gól po peknej akcii s Paulom Scholesom. Ďalší gól dal práve Scholes a United  vyhrali 2:0 a dosiahli tretie „Double“ Každý dúfal, že to nebude posledná trofej v tej sezóne.

V Lige majstrov sa United dostali do ťažkej skupiny s FC Barcelona, Bayernom Mníchov a Brondby Kodaň. United odohrali dve vyníkajúce stretnutia s Barcelonou a obe sa skončili remízou 3:3. Tieto zápasy sa stali klasickými, lebo obe mužstvá produkovali vynikajúci ofenzívny futbal. Remízami sa skončili aj stretnutia s Bayernom Mníchov a hlavne v zápase u súpera United už siahali po troch bodoch, ale Bayern vyrovnal v nadstavenom čase na 2:2. Zápas medzi týmito súpermi na Old Trafforde sa skončil remízou 1:1. S Brondby si United poradili poľahky, keď v Kodani vyhrali 6:2 a v domácom zápase zvíťazili 5:1. Do štvrťfinále išiel tím z druhého miesta. V ňom narazil na Inter Miláno. United zvíťazil doma 2:0 dvoma takmer identickými gólmi Dwighta Yorka po centroch Davida Beckhama. Odveta na San Sire sa skončila 1:1, keď Paul Scholes strelil dôležitý gól, ktorý znamenal postup do semifinále s celkovým skóre 3:1. V ňom sa stretli s ďalším talianskym klubom. Súperom bol Juventus Turín. Juventus sa ujal vedenia v prvom polčase, keď po presnej prihrávke Zinedina Zidana skóroval kapitán Conte. Tak ako viackrát v sezóne United strelili dôležitý gól v nadstavenom čase. Autorom gólu bol Ryan Giggs, ktorý skóroval v 91.minúte. Do odvety išiel United s vedomím, že na talianskej pôde nikdy predtým v histórii nevyhral. Sny o finále sa začali rozplývať, keď už v 11.minúte Juventus viedol 2:0 gólmi Fillipa Inzaghiho. Do útoku zavelil najpovolanejší muž- kapitán Roy Keane, ktorý skóroval po Beckhamovom rohu a znížil tak celkové skóre na 2:3. Dwight Yorke pridal do polčasu ďalší gól, ktorým vyrovnal skóre zápasu na 2:2 a celkové skóre bolo 3:3. Za tohoto stavu by do finále po 31 rokoch postupoval United. Po prestávke fanúšikov rozjasal Andy Cole, ktorý strelil víťazný gól a zabezpečil United prvú výhru na talianskej pôde v histórii a zároveň postup do barcelonského finále.

Do finále nastúpili United bez dvoch kľúčových hráčov Roya Keana a Paula Scholes, ktorí nemohli nastúpiť kvôli trestu za žlté karty. Ferguson tak musel preskupiť tím a Beckham nastúpil v strede poľa a vpravo nastúpil Ryan Giggs. Zostava bola nasledovná: Schmeichel- G.Neville, Stam, Johnsen, Irwin- Giggs, Beckham, Butt, Blomqvist- Cole, Yorke. Bayern otvoril skóre po priamom kope Maria Baslera už v 6. minúte. Bayern mal viac z hry a niekoľko šancí na spečatenie skóre, no Schmeichel a konštrukcia brány bola proti. Bayern nastrelil žrď a brvno. Ferguson poslal do hry Teddyho Sheringhama a Oleho Solskjaera. Hlavný rozhodca Collina signalizoval nastavený čas 2 minúty. Pri útoku, ktorý mal byť posledným v zápase United získali rohový kop. Aj brankár Schmeichel išiel do pokutového územia súpera. Po rohu sa odrazená lopta dostala k Ryanovi Giggsovi, ktorý ju volejom poslal k Teddymu Sherighamovi a ten prízemnou strelou k žrdi vyrovnal. Následne po vyrovnaní United získali výhodu ďalšieho rohového kopu. Opäť ho zahrával Beckham a lopta sa po hlavičke Sheringhama dostal k Solskjaerovi, ktorý strelil víťazný gól. Bol to neuveriteľný zvrat, ktorý sa udial po tom, ako hráči United videli trofej ozdobenú stuhami Bayernu Mníchov, zmobilizovali svoje sily a prepísali históriu. Takto sa zrodilo jedinečné a neprekonané Treble.

Po víťaznom zápase družstvo United vítali nadšení priaznivci v uliciach. Prišlo ich vyše trištvrte milióna, aby sa pozreli na víťazné mužstvo sezóny na vlastné oči. David Beckham sa umiestnil na druhom mieste v ankete o európskeho hráča roka a Alexovi Fergusonovi bol udelený titul Sir.