Mníchov 1958

Sir Matt Busby v té době stavěl z klubu úspěšné mladé mužstvo, které dominovalo po mnoho let. Zdáli se být neporazitelní. Průměrný věk kádru Manchesteru v sezóně 1955/56, kdy United vyhráli ligový titul byl 22 let. Byl to vůbec nejmladší věk, který kdy vládl v Manchesteru. Osudný rok byl pro United v roce 1958, když letadlo, které vezlo hráče United zpět po vítězství v Jugoslávii narazilo, když padal na mnichovském letišti sníh a Busbyho Babes ubylo.

Mladíci United čelili v tomto zápase hvězdnému Bělehradu před 63. 000 kotlem. Pět dnů před odletem do Mnichova Manchester hrál na Highbury a Arsenalem a všechny v tomto zápase nadchl jejich útočící fotbal. 9 gólů v jednom zápase bylo pozoruhodných, Manchester zvítězil 5:4. Tento zápas, 1. února odehráli Busbyho děti . Hráli s obrovskou chutí a zálibou, že vůbec nepřemýšleli nad obdrženými 4 brankami a soustředili se jen na střílení gólů. V té době vyhráli 3. ligový titul a do této doby dosáhli i 5 vítězství ve finále FA Cupu.

Po tragédii, která šokovala celý fotbal. Uvažte jaký zápas převedl v sezóně 1957/58 Manchester proti Arsenalu a také osudnou cestu do Bělehradu. Po této katastrofě začala sezóna Manchesteru velice dobře – vítězství na Leicesterem ve Filbert Street, dále nad Evertonem a Manchesterem City bylo përfektní cestou k zisku dalšího titulu. jejich statistiky z prvních 6 zápasů byla pozoruhodná, vstřelili totiž obdivuhodných 22 gólů. Poprvé, když prohráli nebylo to o jeden gól, ale rovnou o 4. V Burnden Parku, před 48.000 fanoušky prohráli nad Boltonem 4:0. Blížil se konec roku 1957, babes nejprve prohráli s Chelsea na Old Trafford 1:0, pak smolně prohráli s Leicesterem 4:0

Na první svátek vánoční hrál Manchester proti Luton a Charlton,Edwards a Taylor zabezpečili Manchester dva body. Na Štěpána se v Kenilworth Road setkali United s Luton znovu a remíza 2:2 United přinesla druhý bod. O dva dny později se Manchester střetl se City a v Maine Road skončilo utkání remízou 2:2. 70. 000 zástup sledoval jak se dva odvěký rivalové spolu rvou hlavně o pýchu. Jak se zápas s Bělehradem blížil Manchester udělal menší pokrok, když v FA Cupu porazil 3:1 Workington a vítězství na Old Trafford 2:0 nad Ipswichem vyneslo United až do 5. kola, kde na ně čekal  Sheffield Wednesday.

Zřejmě největší úspěch pro Matta Busbyho byl rok 1956. V tomto roce se stal Manchester prvním anglickým klubem, který si zahrál evropské poháry a skončil až v semifinále, kde je zastavil pozdější vítěz této trofeje Real Madrid. Tento rok se Manchesteru opravdu povedl. Proti belgickému Anderlechtu skóroval dokonce 10 krát. Série převládala i v zápase s Borusii Dortmund, se kterou si Busbyho děti také poradili. Pozorohudné bylo čtvrtfinále proti Atleticu Bilbao. V tomto utkání už prohrávali Babes 5:3 a nakonec góly Taylora, Violetta a Berryho zápas otočili a vyhráli 6:5 a postoupili až do semifinále, kde se střetli s Realem Madrid.

V tomto zápase tažení Manchesteru skončilo, ale v sezóně 1957/58 se do evropských poháru dostali znovu. Busby chtěl kádr, který by byl schopen vyhrát vše.  FA Cup ve Wembley jim byl kvůli vážnému zranění brankáře Raye Wooda v roce 1957 odebrán, ale Busbyho svěřenci dokázali ve Wembley zvítězit ještě jednou.

Druhá sezóna Manchester v evropských pohárech se také rozjela dobře, vítězství nad irskými šampióny Shamrock, dále vítězství 3:1 nad Duklou Prahou. Ve čtvrtfinále se Manchester utkal s Bělehradem. Jugoslávský klub hrál na anglické půdě 14. ledna 1958 a na Old Trafford utkání skončilo 1:1.  Další zápas proti Leeds si Manchester opravdu užil, když na Old Trafford vypráskal Leeds 5:0. V Bělehradu Manchester zvítězil 2:1 brankami Bobbyho Charltona a Eddiho Colmana a postoupil tak přes Bělehrad dál, ale víte, jak to sami skončilo.