Carrick: „Arsenal se bude chtít pomstít.“

Záložník Manchesteru United Michael Carrick se domnívá, že hlavní motivací v nedělním utkání Arsenalu s United by pro domácí Gunners mohla být pomsta za drtivou porážku 2:8 ze začátku sezóny.

Víkendový souboj na Emirates Stadium bude prvním setkáním obou soupeřů od potupy na Old Trafford v srpnu a je možné, že Arsenal půjde do utkání s touhou odčinit vysokou porážku. „Možná to bude jejich hlavní motivace. Arsenal proti Manchesteru United je vždycky velká bitva, budou chtít vyhrát, ale to my také,“ uvedl před zápasem Carrick.

Pokud v neděli Manchester City porazí Tottenham, budou United ztrácet na čelo tabulky už šest bodů. City se navíc v únoru vrátí z Afrického poháru Yaya a Kolo Touré. „Manchester City hraje dobře, to je potřeba uznat. Už od začátku udávali tempo, o Vánocích se jim nedařilo a teď už jsou zase zpět. Momentálně je to vyrovnané, my je potřebujeme dohnat. Letos je liga ještě silnější a vyrovnanější,“ řekl záložník, kterému se daří v této sezóně podávat slušné výkony.

Manažer Arsenalu Arsene Wenger si myslí, že zápasy mezi Gunners a United budou vždy maximálně napínavé, i přesto, že se objevily nové týmy bojující o titul. „Není to jediný velký zápas, protože pak tady jsou Chelsea a Manchester City a Liverpool se také drží. Ale je to pořád zápas sledovaný po celém světě. Myslím, že jsme na podobné úrovni, když mám všechny hráče k dispozici, můžeme se měřit s kýmkoliv,“ uvedl francouzský trenér.

Šéf United Sir Alex Ferguson obvykle v zápasech s United nasadí do hry víc záložníků, ale Wenger údajně ví, jak si s tím poradí. „Ano, někdy mají velice kompaktní zálohu, naruší tak naší rozehrávku a udeří z rychlých protiútoků, a to jim jde velice dobře. Na druhou stranu jsme je loni porazili 1:0 po přesvědčivém výkonu,“ uvedl Wenger.

zdroj: premiership flagyl australia.efotbal.cz/

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.