Sir Alex prolomil mlčení

Skončilo mlčení Sira Alexe Fergusona, tím že MU nemá omluvu za výkon při prohře s Liverpoolem, a zvýšení ohrožení druhým Arsenalem v boji o titul v Premier League

Ferguson nekomentoval třetí po sobě jdoucí pořážku na Anfield Road, nejvíce kupodivu řešil zranění Naniho od liverpoolského Jamieho Carraghera, což je taky důvod proč uvalil na média informační enbargo po zápase.

Přesto se připravuje na sobotní utkání FA Cupu s Arsenalem s ohledem na výkon týmu po třech po sobě jdoucích porážkách z pěti posledních zápasů což byl nejhorší výkon od roku 2004.

„Nemám žádné výmluvy pro výkon našeho týmu v zápase s Liverpolem, který byl výrazně lepším týmem a zasloužil si výhru“ , „Byl jsem zklamaný z našeho výkonu, který nebyl na úrovni kterou jsem očekával a kterou by jsme spravedlivě měli dosáhnout“

Porážka znamená že se Arsenal může dotáhnout bodově na čelo tabulky , a sir Alex byl mírně překvapen tím jak Arsen Venger se stal největším vyzyvatelem MU v souboji o vedení v lize  a má v rukou díky zápasu k dobru vedení v lize. Pro Fergusona byla největší hrozbou Chelsea přesto je to teď Arsenal i přes jeho prohru v Lize mistrů s Barcelonou.

V minulém ročníku na pomezí února a března jsme s Chelsea byli v dostihu o vedení ligy jediní dva koně , kteří se přetahovali o každý bod. Myslím že většina odborníku něco podobného očekávala i v tomto ročníku, výzva od Spurs a Manchester City bude ještě velkým vybídnutím pro Arsenal dostat se do čela v této sezóně.

„Ale Arsen Wenger a jeho hráči přeskupí své priority na útok ze druhého místa. Je jasné že jsou pro nás hlavním nebezpečím při dosažení našich ambicí, oživuje to soupeření před několika roky a jsem si jistý že jsou největší hrozbou pro naše naděje.“

Fergusnově přípravě na sobotní utkání bránilo Naniho zranění, který bude mimo zřejmě čtrnáct dní. Antonio Valencia hrál hodinu v zápase za zavřenými dveřmi tento víkend a bude zařezen do sestavy poprvé od svého zlomení nohy v žáří loňského roku. United  jej stáhly ze  středečního zápasu rezerv v Blackpoolu kvůli špatnému stavu trávníku na Old Trafford. Další pomocí by mohl být Park Ji-sung.

Po ztrátě dvou po sobě jdoucích zápasů se systémem hraní 4-4-2, zvažuje Ferguson návrat k systému 4-5-1 který obvykle dává přednost při zápasech s rivaly a díky kterému jsme vyhráli v prosinci 1:0 s Arsenalem.

Zdroj http://www.guardian.co.uk

One Response to “Sir Alex prolomil mlčení”

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.