Problémy na stoperu i po krajích!

Nahradí Chris Ria Ferdinanda?

Včera v noci se svěřenci Sira Alexe Fergusona zuby nehty probojovali do čtvrtfinále. Radost však utlumil hned dvojnásobný přírůstek do rodiny zraněných obránců.

Po tomto krásném a napínavém zápase marodku United obohatili O’SheaRafaelem.

Pět obránců Manchesteru United je mimo hru!

Vraťme se ale k samotnému zápasu. Javier Hernández svými dvěma góly vybojoval vítězství (a samozřejmě i postup do čtvrtfinále) pro United. Hrášek skóroval hned po pěti minutách hry a další (vítěznou) branku přidal v sedmdesátépáté minutě.

V 82’minutě se trefil další hráč United, Wes Brown ale z gólu pochopitelně nebyl nadšený, jelikož zahučel za záda Edwina van der Sara.

I přesto však hráči United dotáhli zápas do zdárného konce a po páté v řadě se probojovali mezi posledních 8 celků.

Tato situace ponechává Fergusonovi pouze čtyři zdravé obránce,  kteří musí odehrát celé zápasy a bude to pro ně velice náročné z fyzického i psychického hlediska. Představte si, jaké to musí být, když je vám 21 nebo dokonce 20 let a na vašich bedrech leží osud týmu jakým je Manchester United. Nejzkušenější zadáci Brown a Evra sice budou vypomáhat svým mladým spoluhráčům co nejvíce, ale všude být nemohou a tak budou muset spoléhat na formu Smallinga a Fabia da Silvy. Tito hoši ale rozhodně potenciál mají, může to pro ně být průlomová situace.

Se zraněnými hráči se to má takto: Kapitán Nemanja Vidić bude léčit zranění lýtka až tři týdny, Rio Ferdinand ještě žádný bližší termín návratu neuvedl (přestože měl být původně mimo hru maximálně tři týdny).  Evansovy problémy ho do hry nepustí až jeden měsíc, no a O’SheaRafaelem se svou diagnózu dozví pravděpodobně tento týden. Těšit nás může alespoň brzké uzdravení Naniho a návrat křídelníka L.A. Valencii.

„Ke konci jsem byl krapet nervózní, protože nám způsobovali problémy svými centry a bez Vidiće nám ve vzduchu scházela trochu větší jistota.“ Přiznal se Ferguson.

Stane se pilířem obrany?

Na post defenzivního záložníka nebo spíš falešného obránce se postavil Michael Carrick.

Potom co SAF vystřídal následkem zranění O’Shea, Naniho, a pak opět nuceně Rafaela, na hřiště se nemohl podívat Dimitar Berbatov a nemohl tak ani překonat svůj osmnáctizápasový gólový půst v LM.

Avšak  Fergusonovo rozhodnutí nechat Berbatova na lavičce ospravedlnil Chicharito svými dvěma góly.

Útočník Wayne Rooney řekl:.“Jsme rádi, že jsme se dostali do čtvrtfinále, protože s Marseiile to byl těžký zápas. Přišli sem skvěle fyzicky připraveni, ale naštěstí jsme se přes ně dostali. Víte, Javier (Hernández) má skvělý pohyb, techniku a výběr místa, hraje na postu, na kterém jsem hrával já, když jsem začínal.  Opravdu mě jeho fotbalový vývoj těší.

Ferguson chváli Rooneyho a Hernándezovu souhru: “Wayne je silný v osobních soubojích a má skvělou střelu. Hernández je zase neuvěřitelně rychlý a má čich na výběr místa. Je to neuvěřitelné, jak skvěle se doplňují.„

Tak tyto dva stopery nějakou dobu na hřišti neuvidíme.

 

Wazza10

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.