Charlton: jsme připraveni na 20 titul

Sir Bobby Charleton věří že Manchester United má dobrou pozici pro udržení titulu mistra Premier League, ale i očekává vzrušující boje s Manchestrem City inspirovaným Sergiem Aguerem.

City dalo v pondělí výzvu do boje o titul po senzační výhře 4:0 se Swensea, k tomu jim také dopomohl Aguero dvěmi góly, který do City přestoupil za rekordní částku 38 milionů liber.

Výkon týmu Sira Alexe Fergusona  byl o něco horší v porovnání s City ale legenda United Charlton mu stále věří.

„Alex (Ferguson) je úžasný“ řekl Charlton “ Nevím jak to dělá. Ale každý rok přijde s něčím novým – změna trenéra, změna hráčů – on je prostě fantastický. A jsme tu opět připraveni na ten 20-tý“

Dodává: „Ano viděl jsem City, sledoval jsem celý fotbal. A ten nový kluk ( Sergio Aguero) hrál opravdu dobře. Bude hrdinou. On je třída a Manchester City má prostředky na to aby byl nejleším, ale uvidíme bude to stále napínavé.

Jednou z prvních starostí byla forma nového brankáře Davida de Gea. Španěl přivedený z bývalého Aguerova klubu Atletica Madrid, byl dvakrát kritizován za zápasy Community Shieldu na začátku tohoto měsíce a také za góly z víkendového zápasu s WBA.

Tento dvacátník má těžký úkol zalepit díru po Edwinu van der Sarovi, ale Charlton je přesvědčen, že bude dobrý. „Je to skvělý brankář a my jsme to věděli, když k nám přestupoval.

Ale nesmíme zapomenout ze přišel docizího města a cizí země, kde neuměl mluvit cizím jazykem,a jsou tu vášniví pro fotbal dokonce i víc než ve Španělsku.

Ale Alex (Ferguson) bude pracovat i se svým kouzlem, stejně jako ostatní s jejich kouzlem a on bude jedním z nejlepších hráčů na konci sezóny, určitě.“

Ferguson také oživil tým po odchodu hráčů Gary Nevilla a Paula Scholese tím že angažoval Ashley Younga a dal šanci několika mladým hráčům.

Charlton doufá že Ferguson který oslaví tento rok 25 výročí na Old Trafford, si udrží šťastnou ruku.

„Jsem jím opravdu ohromen“ řekl Charlton „Myslím že Alex (Ferguson) překvapil spoustu lidí hned na začátku tím jak sestavil team, ale on má vždy pravdu. Nevím proč, ale vždycky to tak je.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.