Ako sa darilo hráčom na hosťovaní?

Počas letného prestupového obdobia bola početná skupinka hráčov Man Untied, preradená na hosťovanie do iných anglických klubov v Premier League, nižšej anglickej Championship, League Two a League One. Ako sa týmto hráčom darilo počas uplynulých ligových kôl sa dozviete z nasledujúceho článku…

Danny Welbeck (5. január/leden- streda, Aston Villa vs. FC Sunderland 0:1)

Nášmu mladíkovi sa v službách „čiernych mačiek“ skutočne darí a každým zápas dokazuje SAF. ale aj sebe, že hosťovanie bola pre neho tá najlepšia voľba. Aj v sobotňajšom zápase proti Blackburnu Rovers sa opäť naplno presadil a svojim gólom z 11. minúty otvoril gólový večer domácich. Danny však za Sunderland neodohral celý zápas v 69. minúte ho nahradil Boudewijn Zenden.

V 22. kola vycestovali hráči do Villa Parku, aby sa tam so 17. tímom ligovej tabuľky popasovali o ďalšie, pre nich určite cenné víťazstvo. Zápas to bol veru veľmi zaujímavý a bojovalo sa skutočne až do samého konca. Rozhodca Peter Walton v ňom rozdal sedem žltých a dve červené karty. V prvom polčase mal aj Danny niekoľko sľubných striel na bránu, no žiadna neskončila gólom. V 82. minúte prišlo k škaredému zákroky, žiaľbohu jednalo sa práve o Dannyho Welbecka, zápas musel byť na chvíľu prerušený. O minútu neskôr prišlo k striedaniu. Dannyho nahradil Christian Riveros. Zápas sa aj napriek tomu skončil víťazstvom Sunderlandu a hráči si tak po dobre odvedenom výkone mohli odniesť ďalšie tri body do tabuľky. Momentálne im patrí sympatické šieste miesto.

Mamé Biram Diouf (5. január/leden- streda, Blackburn Rovers vs. FC Liverpool 3:1)

Na už spomínanom zápase FC Sunderland vs. Blacburn Rovers sa v sobotu zúčastnil ďalší z mladíkov Manchestru United. M. B. Diouf, ktorý za svoj tím odohral celý zápas. V 69. minúte stretnutia dostal žltú kartu. V stredajšom zápase však Rovers nečakal o nič ľahší súper, bol ním FC Liverpool. Tieto tímy mali pred zápasov v tabuľke zhodný počet bodov, preto bolo pochopiteľné, že obaja chceli zo súboja vyťažiť maximu. No vyhrať mohol len jeden celok. Hráči Rovers však počas celého stretnutia podávali lepší výkon a právom si tak zo zápasu mohli odniesť ďalšiu cennú výhru. „The Reds“ sa tak aj naďalej bezmocne potácajú stredom ligovej tabuľky. Mame Biram Diuof odohral celých 90. minút stretnutia.

Tom Cleverley (5. január/leden- streda, Bolton vs. Wigan Athletic 1:1)

Medzi týmito mužstvami bol pred zápasom v tabuľke doslova priepastný rozdiel. Zatiaľ čo sa Wigan „utápal“ na samom dnes a zachraňoval to posledné čo ešte mal, hráči Boltonu mali zas iné starosti. Siedma priečka tabuľky bola na tento tím možno až príliš dobrá o to viac, že sa nachádzali len bod za sebavedomým "objavom sezóny"- FC Sunderlandom. Zápas teda sľuboval veľké veci. Wigan musel v tomto dueli jasne bodovať, keď sa nechcel ocitnúť ešte hlbšie v zóne zostupu. Posledný zápas mu veru vôbec nevyšiel, prehral totiž s New Castlom United 0:1. V ďalšom kole čakal na hráčov Wiganu ostrieľaný Bolton. Tom v tomto zápase veľa vody nenamútil, už v 12. minúte  zápasu sa zranil. Nahradil ho Mohamed Diame. Wigan sa žiaľbohu ani po tejto „cennej“ remíze tešiť vôbec nemôže, situácia je pre neho momentálne až príliš nepriateľná a predposledná priečka ligovej tabuľky, nesľubuje nič pozitívne.

Cameron Stewart – 3. január/leden (Championship, Portsmouth vs. Hull City 2:3)- neodohral celý zápas v 65. minúte bol vystriedaný Nickom Barmbym

Hráči ktorí do zápasov nenastúpili/neboli nominovaní:

James Chester – 3. január/leden, (League One, Tranmere vs. Carlisle 2:1)

Danny Drinkwater– 4. január/leden (Championship, Cardiff City vs. Leeds United 2:1)

Oliver Gill a Reece Brown– 3. január/leden (League Two, Brandford City vs. Bury 1:0)

Matty James- 3. január/leden (Championship, Crystal Palace vs. Preston 1:0)