Chicharito hraje podobně jako Ole

Sir Alex přirovnal Javiera Hernandeze po vítězném gólu proti West Bromu k legendě United, Ole Gunnar Solskjaerovi. Mladý mexický útočník se však tomuto srovnání zatím vyhýbá.

‘‘Je skvělé slyšet od manažera takováto slova a zároveň je to pro mě velká motivace, ale přesto moc dobře vím, že na sobě budu muset ještě hodně pracovat, abych byl jako on,‘‘ řekl Hernandez pro MUTV.

Manažerovy komentáře k tomuto střelci jsou však pochopitelné. Koneckonců, přišli jak Solskjaer, tak Chicharito na Old Trafford jako relativně neznámí hráči, oba skórovali na svém debutu za United a oba dokážou využít své šance ke vstřelení gólu překvapivě snadně.

Chicharito si dokonce taktéž buduje reputaci jako výborný žolík, což dokazoval Solskjaer po celých 11 let jeho působení v United. Nikdo zatím nedosáhl většího počtu vstřelených branek z lavičky, než Ole (28). Hernandez by však tuto statistiku mohl změnit – jeho poslední gól, který zaznamenal v sobotu proti West Bromu, byl jeho pátý přesný zásah z pozice střídajícího hráče za 12 utkání.

Prozatím je však pro dvaadvacetiletého útočníka důležité, že dobře odvedl svoji práci v honbě Manchesteru United za dalším ligovým titulem.

‘‘Výhra nad West Bromem byla velmi důležitá,‘‘ řekl. ‘‘Věděli jsme, že to bude těžké, ale nakonec jsme velmi šťastní, protože jsme vstoupili do nového roku vítězstvím.‘‘

‘‘Soupeři hráli velmi dobře a hodně jim pomohl vyrovnávací gól. Nepodařilo se jim však proměnit penaltu a to nám pomohlo k tomu, abychom tento zápas zvrátili na naši stranu.‘‘

‘‘Pokud by penaltu proměnili, bylo by pro nás mnohem obtížnější vyhrát.‘‘

Místo toho, aby Peter Odemwingie přiblížil svůj tým blíže ke třem bodům, mířila jeho střela z pokutového kopu mimo branku. Skoro o 15 minut později za to také přišel trest pro domácí – Hernandez přesnou hlavičkou poslal centrovaný míč do branky a zařídil tak vítězství pro United.

‘‘Vzpomínám si, že jsem stál blízko brankáře. Wazza nacentroval míč, já jsem se přesunul do lepší pozice a hlavičkou ho poslal do branky. Velmi příjemné bylo taktéž slavit před našimi fanoušky, kteří nás sem přijeli podpořit.‘‘

Chicharito i díky svému gólu, který v sobotu vstřelil, označil tyto Vánoce jako nejlepší v jeho životě. Stačilo mu k tomu jen 38 minut strávených na hřišti za poslední 3 zápasy.

‘‘Tyto Vánoce pro mě byly trochu jiné, ale já jsem velmi šťastný,‘‘ řekl. ‘‘Rozhodně jsou to nejlepší Vánoce – jsem zde s celou rodinou a hraju za Manchester United.‘‘

‘‘Nyní je důležité získat 3 body v zápase proti Stoke.‘‘

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.