Sir Alex Ferguson: "V lednu nakupovat nebudeme"

Manažer Manchesteru potvrdil, že v lednovém přestupovém oknu do kádru United žádný nový hráč nepřibude a vyloučil tak všechny zvěsti a spekulace, které se v poslední době objevily. V tomto rozhovoru se ale daleko více zabýval pozitivy hostování svých hráčů.

K posledním pokusům a odhadům bulvárního tisku, které se týkaly Manchesteru United, patří na příklad přestupy Jordana Hendersona ze Sunderlandu, Edena Hazarda z Lille nebo také útočníka Alberta Gilardina z Fiorentiny, ale šéf United trvá na tom, že nemá v úmyslu v tomto přestupovém období nějakého hráče přivést.

„Ne, vůbec ne, rozhodně, ne,“ takto resolutně a jednoznačně reagoval Ferguson, když se ho novináři zeptali, zda hodlá zahájit nějaká vyjednávání ohledně transferů, až se v sobotu otevře přestupové okno a tím vlastně uzavřel jeden okruh otázek.

A tak se další téma týkalo hostování.

Ferguson ukázal, jak výhodné může být nechat hráče hostovat. Danny Welbeck je ukázkovým příkladem a jeho hostování v Sunderlandu našeho bosse velmi inspirovalo a tak rozhodl se na zbytek sezóny poslat na hostování další mladou pušku. Tím dotyčným je devatenáctiletý útočník Federico Macheda.

Dalo by se říct, že Welbeck přímo vykvetl pod vedením Stevena Bruce na Stadium of Light. V osmnácti ligových zápasech dokázal nastřílet pět gólů a patřil k důležitým součástem už tak dosti kvalitního týmu, kterému svými výkony pomohl k aktuální sedmé ligové příčce v tabulce.

Macheda očekává, že bude zapůjčen do některého z týmů italské Serie A a Ferguson zároveň věří, že i výkony v reprezentaci Itálie U-21, které Macheda předvádí v tomto ročníku, by mohly být pro něho výhodou a on by mohl v Serii A v týmu, který si jej vybere dostávat hodně možností hrát a tím se zlepšovat.

„S Machedou jsem hovořil. Myslím si, že je nyní ve stejném postavení jako Welbeck a Mame Diouf. Všichni to jsou mladí, nadějní hráči a proto také potřebují co nejvíce hrát. Tudíž pošleme Kika také hostovat, aby sbíral zkušenosti a fotbalově rostl,“ řekl Ferguson.

„Bude to pro něj určitě užitečné. Stále se jedná to tu samou věc. Chceme zkrátka, aby šel hráč na šest měsíců na zkušenou a vrátil se k nám zpět vyzrálejší a lepší.“

„O stejný důvod se samozřejmě jedná i v případě Dannyho Welbecka a Mame Biram Dioufa. Mladí hráči potřebují řádnou zápasovou porci a já jsem jenom rád, že soutěží, kde sbírají zkušenosti, je Premier League. Welbeck je učebnicový případ toho, jak se může tato herní praxe vyplatit. Díky důsledné přípravě a pravidelnému nastupování v sestavě může mít navíc někdy přímo dramatický pokrok,“ zakončil spokojený Ferguson, který dnes slaví své 69. narozeniny.

 

 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.