Boss je připraven na střet s McLeishem

Sir Alex Ferguson je přesvědčen, že se mu Alex McLeish bude snažit pořádně znepříjemnit dnešní utkání.

Manažer Birminghamu City, Alex McLeish, působil jako hráč pod Sirem Alexem ve slavných dobách skotského Aberdeenu. Po ukončení hráčské kariéry se stal manažerem a dnes bude stát proti svému bývalému učitelovi.

‘‘Alex McLeish je bezesporu impozantní manažer,‘‘ řekl Sir Alex pro MUTV.

‘‘Je to velmi inteligentní člověk. Už když byl mladý, věděl jsem, že se vždy chtěl stát manažerem. Měl o tento sport skutečný zájem, četl si plno fotbalových časopisů a často se vyptával na věci ohledně taktiky nebo tréninku. Chtěl se toho hodně naučit, takže se vůbec nedivím, že se mu povedlo stát se manažerem a vede si dobře.‘‘

Sir Alex také uznává, že McLeish dokázal z Birminghamu udělat tým, který je hlavně ve vlastním domácím prostředí velmi těžké porazit. Blues doma prohráli pouze jediný z osmi ligových zápasů této sezóny – bylo to proti Evertonu na začátku října – a navíc dokázali poslat zpět domů bez bodů například londýnskou Chelsea.

United mají z minulé sezóny na tomto hřišti co zlepšovat – poslední zápas zde remizovali se štěstím 1:1. V případě, že se jim podaří vyhrát, půjde o teprve druhé venkovní vítězství v sezóně 2010/11, přičemž první bylo 24. října proti Stoke.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.