Giggs: Druhý gól byl klíčový

Ryan Giggs říká, že druhý gól Dimitara Berbatova ve včerejším utkání proti Sunderlandu byl důležitý k tomu, aby si United bez větších problémů došli pro 3 body.

Hráči Sira Alexe se ujali vedení už v 5. minutě, když se hlavou trefil Berbatov po centru Rooneyho. Druhý gól přidal ten samý hráč těsně po přestávce, ale ještě v prvním dějství nastřelili United dokonce dvakrát konstrukci brány a další dvě šance skvěle zlikvidoval brankář Craig Gordon.

United museli čekat až téměř do 60. minuty, aby zdvojnásobili své vedení a efektivně pohřbili naděje Black Cats na vyrovnání.

‘‘Vždycky jste trochu nervózní, když vedete proti kvalitnímu Sunderlandu jen 1:0, ale jakmile jsme vstřelili druhý gól, bylo to v pohodě,‘‘ řekl Giggs pro MUTV.

‘‘První půlhodinu jsme hráli opravdu dobře a vytvořili si spoustu šancí, stejně jako tomu bylo proti Blackburnu. Jediný rozdíl byl v tom, že jsme své šance někdy zbytečně zahazovali. Góly prostě nepřišly a my jsme byli velmi zklamáni, když jsme po 45 minutách šli do kabin s vedením pouze 1:0.‘‘

‘‘Jak už jsem řekl, druhý vstřelený gól nám dodal klid a mohli jsme hrát s vědomím, že můžeme pošetřit trochu sil na příští zápas, který se hraje za pár dní. Nechtěli jsme po hřišti splašeně běhat a přivodit si tím nějaká zranění.‘‘

Berbatovův druhý gól v zápase, kterému hodně pomohla teč od Antona Ferdinanda, byl jeho 14. v sezóně a 7. v posledních třech zápasech. Giggs proto nešetřil chválou pro našeho nejlepšího střelce, který si včera počínal opravdu skvěle.

‘‘Berba hraje opravdu dobře,‘‘ dodal Giggs. ‘‘Střílí góly, pěkné góly a to je hlavní útočníkova práce. Dnes dokonce mohl vstřelit i více gólů, protože se často dostával do dobrých pozicí.‘‘