Carrickovy předvánoční pocity

Středopolař Manchesteru United se vyjádřil několika větami k tomu, jak se budou podle něho vyvíjet výkony United během svátků a v prvních měsících v novém roce a jak je možné, že United hrají po novém roce tak dobře.

Tohle období je totiž už tradičně vnímané jako doba, kdy United přeřazují na vyšší rychlostní stupeň a jejich výkonnost má velký vliv na zisk bodů, kterých dokážou sesbírat velké množství a tím si budovat náskok v čele tabulky před týmy, které naopak body ztrácejí.

Michael Carrick podává od začátku této sezóny v sestavě United uspokojivé stabilní výkony a patří opět k důležitým součástem týmu.  Tým Sira Alexe Fergusona se nyní nachází na prvním místě v tabulce a to má ještě venkovní zápas s Blackpoolem k dobru. Dosavadní účinkování Rudých ďáblů však nebylo úlně ideální a to hlavně v Premier League. United zažili hrbolatou cestu na čelo. Tým z Old Trafford sice letos v lize ještě neprohrál, ale za to je jejich dráha ověnčena hned sedmi remízami. I tak bodový součet stačí k tomu, aby se ostatních devatenáct týmu dívalo Red Devils na záda.

Carrick k této neobvyklé situaci pro manutd.com říká:

„Doufám, že to zvláštní období je už za námi. Někdy stačí málo a všechno je jinak. Stačí sundat nohu z pedálu, přijde pár špatných výkonů a špatné výsledky a vy postupně klesáte tabulkou dolů. Neúspěch je pak to, co se Vás drží a někdy je složité se z obtížné situace dostat.“

„Musíme si proto držet vysoký standart, protože to je síla, která byla v týmu v průběhu minulých let a byla zárukou kvality. V této sezóně bylo hodně frustrující, když jsme ztratili body v některých zápasech po špatně zvládnutých posledních minutách. Bylo nám hrozně, když jsme zahodili tahle utkání, která měla vliv na naši pozici v tabulce, protože ostatní týmy na čele v té chvíli vyhrávaly.“

„Když se ale na tabulku podíváme teď, mohli bychom tvrdit, že jsme hráli dobře a věci se pro nás vyvíjely dobře. V lize jsme jednak ještě neprohráli a navíc jsme díky všem okolnostem, které se zatím udály, s naší současnou pozicí vlastně velmi spokojeni.“

„Je až legrační, jak se mohou některé věci v lize během pár dní změnit, ale my se tím unášet nenecháváme. Všechno budeme opět hodnotit po vánočním období a uvidíme, na jaké pozici se po něm budeme v tabulce nacházet my sami. Bylo by dobré, kdyby to byla ta samá jako nyní. Doufejme, že tomu tak bude,“ uvádí Carrick.

Začátkem nového roku je v posledních letech zvykem, že United hrají lepší fotbal než jeho soupeři a jejich výkonnost je konstantní. Ale jak to, že se to stalo takovou tradicí? Je to snad díky tomu, že se svěřencům se Sira Alexe Fergsuona daří odolávat tlaku, který vzniká povinností vyhrávat zápasy? Nebo je to pouze proto, že se zkrátka nechtějí smířit s tím, že nechtějí být v tomto období na druhém místě?

„Je těžké určit jednoznačný důvod, který zapříčiňuje mimořádné výsledky United v této povánoční době. Myslím, že po Vánocích už každý tým tak nějak začíná vyhlížet, na jaké pozici by mohl po sezóně skončit. Jsme přeci jen už polovině ročníku a tak je na místě si udělat přibližnou představu. Tyto hrubé odhady mohou být také ovlivněny i výhrami ve velkých zápasech a úspěšností v ostatních soutěžích, ve kterých působíme. Pokud se nám daří i na těchto frontách, zvedá nám to sebevědomí a odhodlání vyhrávat i nadále.“

„Jak se pak sezóna začne chýlit ke konci, zdá se být každý další zápas, který hrajeme, o to důležitější. Z celkového pohledu jsou pak všechny tyto zápasy podstatné, protože v nich jde o hodně. Zdá se však, že my si je dokážeme vychutnat a v pohodě je zvládat. Nemyslím si, že v tom je nějaká zvláštní souvislost nebo vzorec, podle kterého se věci stanou. Manchester United prostě umí takhle hrát,“ zakončil Michael Carrick.

 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.