Lindegaard se zapojil do tréninku

Příchod 26letého brankáře byl oznámen již 27. listopadu, Dán si nicméně musí počkat do ledna nadcházejícího roku než dostane povolení objevit se v bráně Rudých ďáblů. V těchto chvílích se snaží aklimatizovat v novém prostředí a poznat své nové spoluhráče. Anders odchytal za svůj předchozí celek Aalesunds FK v uplynulé sezoně norské nejvyšší ligy řadu utkání a výrazně se tak podílel na konečné čtvrté pozici. Nová akvizice Manchesteru United na sebe klade vysoká očekávání a nerad by zůstal ve stínu slavného brankáře Erika Thorstvedta, který v letech 1989-1996 chytal za londýnský Tottenham.

"Má celkově skvělý přehled o hře – skvělá práce rukou, výborně si poradí s centry a taktéž je bezchybný při vyhledávání nejvhodnější pozice," uvedl právě Thorstvedt, který měl možnost vidět Lindegaarda přímo v akci.

Chvály se Andersovi dostalo i od významné persony historie Manchesteru United Ole Gunnara Solskjaera. "Vypustit tato slova možná může být nebezpečné, ale při rozehrávce mně připomíná Edwina," uvedl Ole před svým odjezdem do Norska. "V hracím poli si může vybrat jakéhokoliv hráče a tomu přesně přihrát a to je jeden z jeho mnoha plusů v jeho hře, který se mi na něm líbí."

Uvidíme, zda v lednovém přestupovém období přivede Sir Alex Ferguson dalšího brankáře jako náhradu za Edwina van der Sara, který po právě probíhající sezoně zřejmě ukončí svou kariéru v Manchesteru United. Nicméně Anders je do Nového roku velkým příslibem a uvidíme, jak zapadne do sestavy Rudých ďáblů.

 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.