Sir Alex Ferguson je nejdéle sloužícím manažerem Manchesteru United

Sir Alex Ferguson se stal nejdéle sloužícím manažerem Manchesteru United, když překonal legendárního Sira Matta Busbyho.

Sir Alex Ferguson se k Manchesteru United připojil v listopadu roku 1986 z Aberdeenu a stál za největšími úspěchy v historii tohoto anglického klubu.

U kormidla Rudých ďáblů už skotský manažer působí 24 let, jeden měsíc a 14 dní, čímž překonal legendárního bosse Sira Matta Busbyho. Sir Alex Ferguson chtěl sice tento rekord oslavit vítězstvím v utkání Premier League proti Chelsea, kvůli sněhové kalamitě byl ale tento zápas odložen.

"Myslím si, že Sir Matt Busby tady bude navždy. Působil zde od konce druhé světové války a tým dovedl až k úspěchu v Evropském poháru v roce 1968. Přijde mi, že tady působil déle než já. Navíc jsou zde velmi emocionální záležitosti. Po tragédii v Mnichově musel přestavět tým. Já jsem něčemu podobnému čelit nemusel. I to je důvod, proč nám připadá, že tady bude navždy," řekl Sir Alex Ferguson.

Sir Alex Ferguson rovněž přiznal, že po příchodu na Old Trafford neočekával, že zde bude působit tak dlouhou dobu.

"Nikdy by mě nenapadlo, že bych mohl překonat dlouhověkost Sira Matta. Když jsem zde přišel, mým hlavním cílem bylo vyhrát ligu a to byla moje hnací síla. Nikdy jsem si nepředstavoval, že zde budu 24 let a načnu 25. rok," dodal Fergie.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.