Půjde Jonny Evans hostovat?

Kouč Manchesteru United Sir Alex Ferguson podle určitých zpráv zvažuje, zda poslat na další hostování našeho mladého obránce Jonnyho Evanse, až se v lednu otevře přestupové okno.

Manažer Red Devils doufal, že i přes špatné výkony tohoto hráče by se mu důvěra, kterou do Evanse vložil, od něho mohla stejnou měrou  vrátit zpět. A však po sobě jdoucí špatné výkony Evanse v posledních měsících vyvrcholily v naprosto otřesném zápase čtvrtfinále Carling Cupu proti West Hamu United, a že by se měly věci nějak výrazně měnit k lepšímu, říct bohužel nemůžeme. A možnost, že by mohl dvaadvacetiletý obránce opustit Old Trafford a jít do konce této sezóny někam hostovat, je tak stále pravděpodobnější.

Po šokující prohře Red Devisl na Upton Parku 0:4 nemohl Sir Alex Ferguson své svěřence pochopitelně  příliš chválit. Na řadu samozřejmě přišel pověstný „Fergusonův fén“ a to už v poločase, ale ani ten nepomohl a obrana United ani následně nevykazovala žádné zlepšení.  Hlavní postavou, která se zasloužila o žalostný výsledek, byl právě Jonny Evans, kterému hlas od pana Fergusona zní v uších nejspíš ještě teď.

Sám hráč vzal také po zápase vinu na sebe a přiznal, že jeho forma není od začátku sezóny vůbec taková, jaká by být měla. Zároveň uvedl, že nyní před ním stojí velmi těžký úkol, a sice získat zpět pokulhávající důvěru jak fanoušků, tak i manažera a být opět prospěšným členem týmu, který si v něm zaslouží hrát.

„Tohle je pravděpodobně největší výzva, která přede mnou kdy stála a čeká mě teď velký kus práce. Je to zároveň poprvé, co se mnou byl manažer hrubě nespokojen kvůli mým výkonům. Vím, že nehraji dobře a proto s sebou musím dělat,“ uvedl Evans.

Severoirský reprezentant má na svém kontě již 77 startů v dresu Rudých ďáblů, ale zdá se, že to stále není tolik, kolik by stačilo k tomu, aby si tento hráč zvykl hrát fotbal na té nejvyšší úrovni tak, jak je v United zkrátka vyžadováno. Bude tedy ještě potřebovat čas k tomu, aby se stal stabilním článkem obrany a byl postačující náhradou v naší defenzivě v případě potřeby.

Až do tohoto období to totiž vypadalo, že prognózy hovořící o skvělé hráčově budoucnosti na Old Trafford jsou oprávněné. Hráč byl využíván na posty středních obránců Ria Ferdinanda či Nemanji Vidiče, když některý z těchto pilířů v defenzivě chyběl a podával solidní výkony. Jenže letošní ročník se od těchto předpokladů zatím značně odvrací. Zda se Evans skutečně stane nástupcem jednoho z těchto zkušených borců je tak opět ve hvězdách a teprve následující měsíce nám naznačí, jestli se může Jonny Evans o stoperské posty Manchesteru United i nadále zajímat. Otázka hledání náhrady na post středního obránce naší defenzivní čtyřčlenné formace tak zůstává stále otevřená.

Už dříve byl Evans na hostování a to v belgickém Royalu Antwerpy nebo Sunderlandu. Rozhodnutí Sira Alexe Fergusona o tom, zda půjde v lednu na další zkušební pobyt, se dozvíme již brzy.

Nezatracujme však ještě tohoto zadáka a věřme, že ještě dokáže uplatnit svůj fotbalový potenciál právě v našem milovaném klubu. Mírným alibismem je na příklad jeho stále dosti nízký věk 22 let.

Námět na diskuzi:

Prospělo by tomuto hráči další případné hostování?

Má Jonny Evans vůbec na to, aby hrál za Manchester United?

 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.