Vyjádření Sira Alexe k zápasu s Arsenalem

Sir Alex s nadšením zdůraznil veliký význam pondělního vítězství 1:0 nad Arsenalem, které posunulo Red Devils na první místo v tabulce s dvoubodovým náskokem na druhý Arsenal s třetím Manchesterem City. Ke všemu mají ještě svěřenci Sira Alexe zápas s Blackpoolem k dobru.

United se vždy snaží být v období kolem Vánoc na vrcholu tabulky a Sir Alex před pondělním střetnutím označil příští ligové utkání na Stamford Bridge s Chelsea za obrovský a veledůležitý zápas pro jeho tým. Ale nejdřív se United museli dostat přes Gunners.

‘‘Tyto zápasy jsou velmi důležité,‘‘ zdůraznil Boss. ‘‘Arsenal byl navíc před utkáním na vrcholu tabulky, takže se tím důležitost ještě zvýšila.‘‘

‘‘Naše taktika byla získat střed hřiště a navíc jsme chtěli co nejvíce držet míč na svých kopačkách. V prvním poločase nám to vyšlo výborně. Hráli jsme velmi dobře a klidně jsme mohli vyhrát o více branek.‘‘

‘‘Upřímně řečeno – gól, který jsme vstřelili, byl zasloužený. V druhé půli jsme měli několik dalších šancí na zvýšení skóre, ale zklamali jsme v koncovce. Arsenal měl sice hlavně s probíhající druhou půlí více ze hry, ale nedokázali si vytvořit moc šancí.‘‘

Hlavička Parka těsně před koncem poločasu zajistila United vedení a tým poté působil velmi jistě a sebevědomě. Arsenal poté hru otevřel a zejména Nani měl v jednom z protiútoků velikou šanci zvýšit vedení. Mírné zklamání přinesla taktéž neproměněná penalta Wayna Rooneyho.

‘‘Jsem velmi překvapen, že Wayne penaltu neproměnil,‘‘ řekl Boss. ‘‘Jeho střely obvykle míří na branku. Předchozí penalta, kterou Wayne kopal proti Rangers, byla pravým opakem této – střela mířila přesně do levého spodního rohu branky. V pondělním střetnutí mířila nad břevno.‘‘

‘‘Vedení 1:0 znamená vždy určité obavy a v zápase, jako je tento, to opravdu není pohodlné vedení. Stačí jen pár vteřin a je vyrovnáno. Ale myslím, že naše obranná čtveřice byla naprosto fantastická. Všichni hráli opravdu geniálně.‘‘

‘‘Rio s Nemanjou byli oba doslova senzační. Když máte takovouto stoperskou dvojici, velmi to pomáhá celému týmu a také s výsledky 1:0 můžete vyhrát ligu. Pokud bude obrana hrát dále takto, budeme mít opravdu velikou šanci na získání titulu.‘‘

Pro příští zápas bude potřebné, aby ze sebe všichni hráči vydali to nejlepší. ‘‘Bude to obrovský zápas a my ho rozhodně chceme zvládnout,‘‘ dodal Boss.