Chilské horníky uchvátil Old Trafford

Jak jistě všichni víte, navštívili pondělní utkání Manchesteru United s Arsenalem také chilští horníci, kteří strávili více než dva měsíce v zavaleném dole v poušti Atacama a po svém vysvobození se ve své domovině stali celebritami. Na pozvání Manchesteru United pak přicestovali na Old Trafford. Jak jejich návštěva probíhala a jak se jim líbilo?

Skupina horníků, kteří se stali díky 69 dní trvajícímu pobytu pod zemským povrchem světovými celebritami, přijala oficiální pozvánku Manchesteru United a jeho partnera, vinařské společnosti Vina Concho y Toro k návštěvě Old Traffordu a pondělní dohrávky, kterou obstarali hráči Manchesteru United a londýnského Arsenalu. Z 33 zachráněných horníků se výjezdu nakonec zúčastnilo 23. Ti všichni pak mohli přihlížet, jak "jejich" Manchester vítězí gólem Parka 1:0.

"Je pro nás poctou, že jsme Vás zde mohli přivítat. Přejeme Vám do budoucna už jen to nejlepší." Těmito slovy se osobně s chilskými horníky rozloučil v úterý odpoledne šéf exekutivy Manchesteru United, David Gill. 

"Byl to pro Vás sice krátký, zato však vzrušující zážitek na Old Trafford. Bylo skvělé vidět vás tancovat a zpívat ve VIP sekci Old Trafford. To sice nevídáme často, ale bylo to skvělé."

"I Vy jste byli důležitou součástí našeho vítězství, protože vím, že Sir Alex využil Vašeho dojemného příběhu při předzápasové motivaci našich hráčů. Právě tato jeho slova pak v hráčích kulminovala napětí a také odhodlání v pondělním zápase zvítězit."

Dobrou náladu pak vzbudila další Gillova slova. "Doufám, že nyní jste všichni velkými fanoušky Manchesteru United a po svém návratu do Chile se o nás pochvalně zmíníte."

 Promluvil také generální ředitel společnosti Concha y Toro, Giancarlo Bianchetti. "Rád bych poděkoval všem lidem z Manchesteru United, kteří nám umožnili prožít tento nevšední a naprosto snový zážitek. Tato myšlenka totiž opravdu vzešla od lidí z Manchesteru United a naše společnost byla jen pomyslným mostem ke spojení s postiženými chilskými horníky."

Během své návštěvy se horníci setkali také se Sirem Alexem a jeho hráči při vizitaci tréninkového centra v Carringtonu, které oživilo mnohé vzpomínky jejich doprovodu, nejlepšího chilského fotbalisty všech dob, Eliase Figueroy, který odehrál na vrcholové úrovni 800 zápasů a svou zemi reprezentoval na třech světových šampionátech.

"Jako člověk stále spojený s fotbalovým světem musím říct, že Manchester United je velký klub."

"Jsem vděčný Manchesteru United i vinařům z Concha y Toro, že mě pozvali, abych doprovodil chilské hrdiny na tomto památném tripu. Stejně jako každý na celém světě, i já jsem sledoval jejich osobní dramata každý den v televizi. Za sebe musím říct, že ti chlapci jsou naprosto úžasní a patří jim můj obdiv za to, jak se se svou nelehkou situací dokázali vypořádat. Jsou to skvělí lidé!"

Také někteří ze zachráněných horníků se s médii podělili o své zážitky. Mezi nimi byl například Omar Reygadas, 56letý horník, který řekl: "Hlavním účelem naší cesty bylo docestovat na zápas Manchesteru United a vidět, jak zvítězí. To se nám splnilo a navíc jsme zažili ještě velké množství dalších nevšedních a skvělých věcí."

Ricardo Villaroel (27), doplnil svého kolegu: "Spojené království je skvělá země, návštěvu jsem si neskutečně užil. Co se fotbalu týče, jsem velký fanda chilského týmu Colo-Colo, zato můj bratr je velkým příznivcem Manchesteru United."

Výlet na Old Trafford pak pro chilské hrdiny skončil výměnou dárků a společnou fotografií všech účastníků zájezdu. Následovala ještě společná fotografie s Davidem Gillem, která se již brzy stane dalším hrdým exponátem v muzeu Manchesteru United. 

 

 

   

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.