Review: Manchester United – Arsenal

Manchester United ve šlágru 17. kola Premier League porazil Arsenal 1:0 brankou Park Ji-Sunga a dostal se do čela anglické ligy.

Manažer Manchesteru United v utkání vsadil pouze na jednoho útočníka a to Wayna Rooneyho. V obraně po lehčím zranění opět nastoupil Rio Ferdinand.

Domácí hráči do utkání vstoupili aktivně a jako první ohrozil branku polského brankáře Szcesnyho Wayne Rooney. S jeho pokusem ale hostující brankář neměl větší problémy. Na druhé straně musel Van der Sar zasahovat proti hlavičce Chamakha, který si vyskočil na centr Aršavina. V 13. minutě z dálky dobře vystřelil Nani, na pozorného brankáře Szcesnyho nicméně nevyzrál.

O střelu se následně pokoušel Aršavin, ta mu ale nesedla a šla hodně mimo. O pár sekund později se do velké šance dostal Portugalec Nani – centr Fletchera odvrátil Squillaci pouze k domácímu záložníkovi, který střelou z voleje těsně minul levou tyč hostující branky. Neuspěl pak ani Rooney se svou ne příliš tvrdou střelou.

V 41. minutě se domácí fanoušci dočkali kýžené branky – Nani dokázal odcentrovat z pravé strany přes Clichyho a jeho pas doslova trefil hlavu korejského reprezentanta. Míč pak obloučkem přeloboval Szcesnyho a od levé tyče se odrazil do brány – 1:0. První poločas tak skončil vedením United.

Do druhé půle vstoupil aktivněji Arsenal a Tomáš Rosický mohl v 49. minutě vyrovnat. Jeho střelecký pokus ale tesně minul levou tyč domácí branky. V 55. minutě se ve velké šanci objevil Anderson, který po přihrávce Rooneyho stál sám před brankářem, ale Szcesny jeho pokus vyrazil. O dvě minuty později přišla pravděpodobně největší šance Arsenalu v utkání.

Střelu Samira Nasriho Van der Sar vyrazil pouze před sebe a před dorážejícím Chamakhem musel na poslední chvíli zasáhnout Vidič. O pár minut později mohl vedení United pojistit Nani, ale z úhlu pálil nad branku. V 73. minutě po souboji Naniho a Clichyho zahrál francouzský obránce v pokutovém území rukou a rozhodčí Howard Webb nařídil pokutový kop. K jeho exekuci se postavil Wayne Rooney, ale napálil míč vysoko nad.

Arsenal v poslední čtvrthodině zatlačil United na jejich půlce. Střídající Theo Walcott střílel nejprve nad a Van der Sar poté zneškodnil hlavičku Chamakha. Definitivně mohl v 86. minutě Rooney, Wojciech Szczesny však jeho pokus o přelobování vytáhl. Závěr utkání si už Manchester zkušeně pohlídal a mohl se tak radovat z vítězství 1:0. Zisk tří bodů navíc vynesl svěřence Sira Alexe Fergusona na první místo v tabulce.