Zimní sraz Manchesteru United za námi

11.12.2010 se úspěšně uskutečnil „zimní“ sraz fanoušků Manchesteru United ve Zlíně.

Ve „valašské“ metropoli se v předvánoční čas sešlo téměř 70 fanoušků a fanynek Rudých ďáblů. Součástí celé akce byl opět fotbalový turnaj. Turnaje se aktivně zúčastnilo 53 fanoušků ve věkovém rozmezí 15-59, kteří vytvořili 8 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin.

Ve skupině se hrálo systémem každý s každým, čas utkání byl 10 minut. V playoff se hrálo systémem A1:B4, B1:A4, A2:B3, B2:A3, čas utkání byl 15 minut. O 3.místo a finále se hrálo 2×10 minut.

Auty a rohy se kopaly, hrálo se bez ofsajdů v počtu 4+1.

Pro některé fanoušky začal sraz už v pátek 10.12.2010, kdy navštívili hokejovou „Bitvu na Moravském poli" mezi HC Zlín a HC Kometou Brno, která se odehrála na zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně. http://hokej.zlin.cz/article/103102.tym-psg-zlin-hraje-moravske-derby-s-kometou-brno/

http://www.hc-kometa.cz/zapas.asp?id=V-oklestene-sestave-Kometa-podlehla-Zlinu-3616

Zde jsou sestavy všech týmů:

Skupina A

Satanáši

Redaktoři

Red Devils

Los Solskjaers

Radim Salajka "C"

Michal Minarčík "C"

Marek Pechanec "C"

Radek Gedlek "C"

David Šuránek

Alexandr Dobeš

Ondřej Novák

Lukáš Olexa

Dalibor Pátek

Marek Cocher

Martin Sáblík

Marek Imre

Tomáš Novotný

Michal Matuš

Patrik Novák

David Lukáč

Karel Klimeš

Pavel Fillo

Jiří Pechanec

Vít Lamáček

Michal Dufka

Martin Kadlec

Karel Beněk

 

Ondřej Žajdlík

 

Roman Matušinec

 

 

 

 

 

Skupina B

Red Inferno

Diaboliques

Apage Satanas

Mefisto

Ondřej Gazdoš "C"

Martin Fojtík "C"

David Šubarda "C"

Richard Lohyňa "C"

Rostislav Slobodian

Jaroslav Salajka

Radek Zimáček

Gabriel Brath

Tomáš Kozel

Petr Loutocký

Vladimír Blaha

Marek Lorenc

Petr Janulík

Petr Haša

Josef Chromeček

Andrej Koles

Jiří Tobolík

David Sklenář

Marek Časta

Marek Masár

Miroslav Zbranek

Radek Brázdil

Tomáš Langer

Peter Bohm

Petr Zapletal

Marek Bondra

Martin Daško

 

 

 

Martin Kozák

Satanáši“- Obhájci prvenství z „letního“ srazu se jako jediný tým sešel ve stejném složení, které se zúčastnilo i „letního“ srazu v Bystřici nad Pernštejnem a pro zimní sraz byl doplněn o dva nové hráče. V základní skupině potvrzovali, že to s obhajobou prvenství myslí opravdu vážně a vyhráli všechna utkání a do playoff šli v roli favorita. Ovšem ve čtvrtfinále si vybrali v nejméně vhodnou dobu slabší chvilku a poměrně hladce vypadli.

 

Redaktoři“- tým, který skončil poslední na „letním“ srazu, doznal menších personálních změn, které se však nepromítly do výsledků. Bylo vidět, že předsevzetí, které si redaktoři na „letním“ srazu dali-nebýt poslední, chtěli dodržet za každou cenu, ale i tak skončili ve skupině poslední a ani v playoff se jim nepodařilo zvítězit. Nutno dodat, že se prezentovali velmi sympaticky a to jak na hřišti, tak i v restauraci. Na dalším srazu se však mohou inspirovat pořekadlem „do třetice všeho dobrého“ a dosáhnout lepších výsledků.

 

 Red Devils“- Většina týmu byla složena z fandů, kteří přijeli z okolí Valašských Klobouk. Tento mladý perspektivní tým byl příjemným překvapením turnaje a po zásluze si odvezl pohár za 3.místo.

 

Los Solskjaers“- Jádro týmu vytvořili fans, kteří obdivují OGS, zejména jejich kapitán. Tým byl namixován fandy zejména ze Slezska a Slovenska a velmi nenápadně, ale cílevědomě si prokousával cestu k celkovému překvapivému, ale zaslouženému vítězství. Celkově jejich výkon rostl zápas od zápasu a jejich forma vygradovala ve finále, kde si poměrně jednoznačně poradili s překvapením turnaje týmem Mefisto. Jako tým působili nejkompaktněji a nejsehraněji, byť se někteří z nich viděli na srazu poprvé.

 

 Red Inferno“- Velmi ambiciózní tým, který byl považován za černého koně turnaje. Všichni zástupci tohoto týmu byli z okolí Zlína a v podstatě hráli v domácím prostředí. Měli však smůlu ve čtvrtfinále, kde podlehli až na penalty. I tak však zanechali velmi sympatický dojem.

 

 „Diaboliques“- už z názvu tohoto týmu je jasné, že odkaz Erica Cantony stále žije i v moravských luzích a hájích. Tento tým byl složen z fandů z různých koutů ČR a SR a měl ve svém týmu silné individuality a to jak v poli, tak mezi tyčemi a dokonce i na střídačce. Po celý turnaj se prezentovali pohlednou kombinační hrou, suverénně vyhráli svou skupinu, ale nakonec prohráli na penalty v zápase o 3.místo.

 

 Apage Satanas“- Fandové, kteří vytvořili tento tým se pravděpodobně nechali inspirovat názvem písně a stejnojmenného alba hudební skupiny Arakain (http://www.arakain.eu/info/). Stejně jako Arakain, tak i tento tým hrál opravdu „tvrdě“, ale férově a šel cílevědomě za úspěchem. Ve čtvrtfinále však i oni nepotvrdili roli papírových favoritů a vypadli.

 

 Mefisto“- tento tým byl složen výhradně z fandů ze Slovenska (Trenčín, Trnava, Nitra). V základní skupině se jim vůbec nedařilo a skončili beznadějně poslední bez bodového zisku. Avšak ve čtvrtfinále překvapivě hladce vyřadili obhájce prvenství a nakonec jejich spanilá jízda skončila až ve finále, kde však podlehli rozjetým Los Solskjaers. Zejména ve vyřazovacích bojích se prezentovali týmovým duchem a obětavou hrou, která slavila úspěch a zcela zaslouženě si odvezli pohár za 2.místo.

 

Zde je kompletní výsledkový servis fotbalového turnaje:

Skupina A:              SatanášiRedaktoři 3:1

                        Red Devils – Los Solskjaers 0:2

                        SatanášiRed Devils 2:1

                        Redaktoři – Los Solskjaers 1:2

                        Satanáši – Los Solskjaers 3:2

                        RedaktořiRed Devils 0:1

Tabulka skupiny A:

 

Skupina A

Skóre

Body

1.

Satanáši

8:4

9

2.

Los Solskjaers

6:4

6

3.

Red Devils

2:4

3

4.

Redaktoři

2:6

0

Skupina B:             Red InfernoDiaboliques 1:3

                       Apage Satanas – Mefisto 2:0

                       Red Inferno Apage Satanas 1:1

                       Diaboliques – Mefisto 4:1

                       Red Inferno – Mefisto 2:1

                       Diaboliques – Apage Satanas 2:0

Tabulka skupiny B:

 

Skupina B

Skóre

Body

1.

Diaboliques

9:2

9

2.

Apage Satanas

4:4

4

3.

Red Inferno

4:5

4

4.

Mefisto

2:8

0

Playoff:

 Čtvrtfinále:   Satanáši Mefisto 2:6

                     DiaboliquesRedaktoři 5:1

                     Apage Satanas – Red Devils 2:3

                     Los SolskjaersRed Inferno 3:2 na penalty

Semifinále:    Mefisto Red Devils 4:3 na penalty

                     DiaboliquesLos Solskjaers 2:5

O 3. místo:    Red DevilsDiaboliques 5:4 na penalty

Finále:             Los Solskjaers – Mefisto 6:3

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen David Sklenář z týmu Diaboliques.

Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Martin Fojtík z týmu Diaboliques.

Nejlepším střelcem turnaje se stal Marek Pechanec z týmu Red Devils.

To, že všechna utkání proběhla bez větších problémů a v duchu fair play je už samozřejmostí srazů fans ManUtd. Za to patří VELKÝ dík všem, co se zúčastnili, jak aktivně, tak pasivně – ženská a dětská část publika.
Fotbalový turnaj byl však jen druhořadou, i když velmi atraktivní akcí (
každý z nás si užíval chvil, kdy se mohl vcítit do rolí Giggse, Scholese, Cantony, Solskjaera, van Nistelrooye, Schmeichela a dalších, někteří i Fergusona) na udělání si žízně, protože smyslem a krédem těchto srazů je setkání se s fanoušky našeho milovaného klubu a zejména se osobně seznámit. Někteří z nás se totiž viděli na „zimním“ srazu vůbec poprvé. Poturnajové „dohráno“ nebo lépe řečeno „dokecáno“ se konalo v restauraci, která je součástí sportovního komplexu ZlínZelené (http://www.ubytovnazelene-zlin.cz/index.php) a proběhlo stejně jako turnaj ve výborné atmosféře. Někteří fandové obohatili posezení různými zážitky a historkami z nedávných výjezdů na zápasy Red Devils, jiní zase přispěli z jiného „soudku“. Poměrně zajímavá debata byla okolo založení oficiálního fanklubu.

Sraz opět ukázal, že Manchester United má jak v ČR, tak na Slovensku věrné a oddané fanoušky, protože na sraz přijeli i fandové z odlehlejších koutů obou republik. Ti neváhali urazit velký kus cesty, kterou ještě zkomplikovalo silné sněžení, aby se s ostatními fandy mohli poměřit ve fotbalovém umění a strávit s nimi velmi příjemný den či víkend. Bohužel někteří fandové na sraz kvůli sněhové kalamitě nedorazili a museli svou plánovanou účast na srazu zrušit. I tak byla celková účast na srazu velmi příjemným překvapením pro všechny zúčastněné (jen tak dále).
Někteří fandové v pozdních večerních hodinách zamířili do svých domovů, jiní využili možnosti ubytování ve sportovním komplexu a přesunuli se na ubytovnu. Jelikož některým fandům „dokecáno“ nestačilo, tak vyrazili do „víru velkoměsta“. Nakonec jsme skončili v místním klubu Star, kde bylo nakonec „dobojováno“. Na srazu padly také návrhy na „letní“ sraz, který by se měl uskutečnit v průběhu června
(júna)  příštího roku pravděpodobně opět ve Zlíně (Ondřej Gazdoš se nabídl, že by zajistil hřiště s umělou trávou) ve sportovním areálu Vršava pro již tradiční fotbalový turnaj. Jelikož zájem o „zimní“ sraz byl veliký, tak je ve hře i varianta dvoudenního srazu (sobota-neděle). Až bude vše zajištěno a zorganizováno, tak vyjde na webu manutd.cz oficiální pozvánka s přesným datem a místem konání „letního“ srazu. Závěrem jen konstatuji fakt, že jsme odjížděli ze srazu obohaceni o krásné a nevšední zážitky.

Na úplný závěr bych chtěl poděkovat nejen všem zúčastněným, kteří i přes nepřízeň počasí neváhali do Zlína přijet a spolupodíleli se na velmi vysoké úrovni tohoto srazu ať už po sportovní nebo po kulturní stránce, ale i redakci manutd.cz, která umožnila propagaci srazu a ještě personálu Basket Baru, kteří nám zpříjemnili naše poturnajové „dohráno“, které zejména ke konci bylo už velmi hlasité (Glory, Glory Man United atd.).

Speciální a velký dík patří zejména sponzorům, kteří výraznou měrou přispěli k nadstandardním podmínkám našeho srazu.

 

p.Lukáš Nesvadba: fa.Zednictví Nesvadba : zednicke.prace1@seznam.cz.

p.Zdeněk Veselý: http://www.pohary-trofeje-medaile.cz/.

 

p.David Konečný: fa.MONTOP : d.konecny@mkmontop.cz

 

p.Karel Roubalík: fa. TECRO-TOOLS: karel.roubalik@post.cz

 

p.Richard Lohyňa: richard.lohyna@osiits.sk

p.Petr Hýbl: ph.kresep@seznam.cz

Fotogalerie ze srazu, na které se podílelo několik fandů:

http://radim-martina.rajce.idnes.cz/Sraz_fanousku_ManUtd-11.12.2010_Zlin/ http://alexnet.rajce.idnes.cz/Sraz_fans_Man_Utd_2010_Zlin/

Autorem rekapitulace je Radim Salajka.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.