Nani k včerejšímu utkání

Portugalský záložník Luis Nani včerejším výkonem proti španělské Valencii pomohl Manchesteru United do další fáze evropské Ligy mistrů.

Úterní remíza zajistila Rudým ďáblům postup do vyřazovacích střetnutí Ligy mistrů z první příčky, což pro anglický celek znamená, že se s jistotou vyhnou vedoucímu týmu španělské ligy Barceloně, Realu Madrid či v neposlední řadě Bayernu Mnichov.

Podle portugalského křídelníka Naniho, který mohl krátce po vyrovnávací brance Andersona zvyšovat na 2:1, si on a jeho spoluhráči vedli proti Valencii nadmíru dobře. "Valencia patří mezi absolutní fotbalovou špičku a na hřišti předvádějí pohledný fotbal. Hrají na jeden případně na dva doteky a v podstatě každý hráč je zapojen do hry. Je těžké hrát proti týmu jakým je Valencia. To jisté by se dalo říct o Barceloně."

"Včera jsme si ovšem vedli dobře a myslím si, že jsme měli vyhrát, jelikož jsme si vytvořili řadu brankových příležitostí. Přesto jsme nakonec spokojení, jelikož jsme ve skupině skončili na první příčce."

"Než začal letošní ročník Ligy mistrů, tak jsme toužili skončit ve skupině na prvním místě, což se nám podařilo. Jsme opravdu rádi a nyní už netrpělivě čekáme na dalšího soupeře. Víme, že cesta do finále je ještě dlouhá a že budeme muset čelit kvalitním celkům."

Pozornost Naniho a jeho spoluhráčů se nyní ovšem ubírá úplně jiným směrem. Příští pondělí je totiž čeká veledůležité střetnutí proti Arsenalu v boji o ligový titul. Rudým ďáblům aktuálně náleží druhá příčka, kdy ztrácí jeden bod právě na londýnský Arsenal. Manchester United má ale zápas k dobru, jelikož nedělní zápas proti Blackpoolu byl odložen.

Nani, který se v minulé sezoně prezentoval na Emirates Stadium jednou brankou, uvedl, že zápasy s Gunners jej vždy přivádí do sedmého nebe. "Tyto zápasy jsou pokaždé fantastické. Každý hráč touží po velkých zápasech a myslím si, že v pondělí nám fanoušci na Old Trafford připraví ohromnou atmosféru. Arsenalu se momentálně daří, ale nám taky. Musíme se pouze soustředit na náš výkon a zkusit vyhrát."

 

Connect with Facebook Connect with Twitter

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.