Vida je potěšený z prvního místa

V šatně Manchesteru United převládaly po utkání s Valencií smíšené pocity – na jednu stranu určitě spokojenost s prvním místem v tabulce skupiny C, ale na druhou zde bylo cítit určité zklamání z konečného výsledku včerejšího zápasu.

Remíza 1:1 na Old Trafford zmařila Rudým Ďáblům možnost projít základní skupinou Ligy mistrů bez jediného inkasovaného gólu.

Nemanja Vidic mohl přesto být velmi hrdý na to, že Manchester United v šesti utkáních inkasoval pouze tento jediný gól. Pro MUTV řekl: ‘‘Z výsledku jsme trochu zklamaní, protože jsme samozřejmě chtěli udržet čisté konto a překonat rekord.‘‘

‘‘Nejdůležitější však bylo zakončit skupinovou fázi na nejvyšší příčce, což se nám zdárně podařilo. V osmifinále se tedy vyhneme několika velkým týmům a to nám může pomoct.‘‘

Udržet první místo v tabulce však nebylo ve včerejším utkání vůbec jednoduché. Zvláště v posledních 20 minutách začala Valencie cítit, že by mohla zápas dokonce vyhrát. Samozřejmé je, že hostům pomohlo i to, že inkasovali pouze jediný gól, a to i přesto, že Manchester měl po celý zápas mnoho šancí a celkově měl více ze hry.

‘‘Jsme sice potěšeni, že jsme si vytvořili tolik šancí, ale nedokázali jsme je využít,‘‘ postěžoval si Vidic.

‘‘Ke konci začalo být utkání velmi nervózní. V posledních deseti minutách jsme se museli ujistit, že už neinkasujeme další branku, takže jsme nakonec dosáhli toho, co jsme chtěli – skončit první v tabulce.‘‘

Po úspěšném zvládnutí skupinové fáze Ligy mistrů se nyní United mohou opět zaměřit na Premier League.

‘‘V tuto chvíli pro nás situace není vůbec špatná,‘‘ řekl Vidic. ‘‘Jsme ve druhé fázi Ligy mistrů, což byl také jeden z našich cílů a navíc jsme v tabulce Premier League taktéž v dobré pozici. Musíme jen zlepšit pár detailů a pokračovat v dobrých výkonech.‘‘