Review: Manchester United – CF Valencia

Manchester United v posledním zápase základní skupiny Ligy mistrů remizoval na domácím hřišti s Valencií 1:1, což stačilo anglickému týmu k celkovému prvenství ve skupině.

V brance Manchesteru United se trochu nečekaně objevil mladý Ben Amos, který dostal přednost před polským brankářem Tomaszem Kuszczakem. V sestavě United chybělo pár hráčů základní sestavy, zmínit můžeme například Patrice Evru nebo Darrena Fletchera. V útoku nastoupila dvojice ve složení Rooney – Berbatov.

O první rozruch se postaral domácí záložník Nani, jehož střela ze čtvrté minuty utkání skončila těsně vedle pravé tyče hostujícího brankáře. Na druhé straně na centrující míč nedoskočil ideálně obránce Ricardo Costa. V 15. minutě přišla velká šance United – Anderson si skvěle narazil s Rooneym, ale slabá střela brazilského záložníka nenadělala brankáři Vicente Guaita.

Hned v zápětí Domínguez málem překvapil Bena Amose střelou k bližší tyči. Tento argentinský hráč zahrozil i v 18. minutě, kdy pro svém průniku pálil do boční tyče. V 21. minutě Anderson nádherně uvolnil Dimitara Berbatova, který postupoval sám na španělského brankáře, ale při pokusu o kličku brankář míč zachytil. Zhruba po půl hodině hry nacentroval míč do vápna Wayne Rooney a Park Ji-Sung ve skluzu trefil z voleje brankáře Guaita.

Nedáš, dostaneš. O pár sekund později chyboval v rozehrávce Michael Carrick, k míči se dostal Domínguez, který přistrčil míč na úplně volného Pabla Hernándeze a ten prostřelil Bena Amose – 0:1. Vyrovnat mohl Wayne Rooney, po dalekonosné střele trefil pouze břevno. Odražený míč se dostal ke kopačkám Naniho, který minul odkrytou branku Valencie!

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí hráči a po úvodním tlaku nakonec hlavičkoval Berbatov po centru Rooneyho těsně vedle levé tyče. Následně musel za hřiště obránce Rio Ferdinand, kterého nahradil Chris Smalling. V 56. minutě po hlavičce Vidiče sice Berbatov dopravil míč do sítě, ale portugalský pomezní rozhodčí viděl správně ofsajd.

Na druhé straně otestoval po rohovém kopu pozornost domácího brankáře střelou z voleje Aduriz. Po hodině hry se do dvou slibných šancí dostal Wayne Rooney. Nejprve z otočky pálil těsně vedle pravé tyče a o pár sekund později jeho střelu z dálky vykryl brankář Guaita. V 62. minutě se United dočkali zaslouženého vyrovnání – střelu Park Ji-Sunga ještě brankář vyrazil, ale na dorážku Andersona už neměl nárok – 1:1.

Ben Amos pak musel zasahovat proti střele Albeldy. V 67. minutě mohli United strhnout vedení na svojí stranu – Rooney přihrávkou našel Berbatova, který sám zjevil před hostujícím brankářem, ale ani tentokrát na něj nevyzrál. Za zmínku už pak stojí pouze střela Albeldy ze 77. minuty utkání, se kterou ale Amos neměl větší problémy. Zápas tak skončil remízou 1:1, což stačilo Manchesteru United k tomu, aby se 14 body vyhrál svoji základní skupinu Ligy mistrů.