Paul Scholes zaštítil svým jménem dobrou věc!

Nejen svými skvělými výkony na hřišti se pozitivně prezentuje a do myslí fanoušků zapisuje šéf naší zálohy Paul Scholes

Všichni hráči United jsou připraveni kdykoli svým jménem zaštítit jakoukoli akci konanou pod štítkem ManUtd Foundation, nicméně jejich práce pro charitu se neomezuje jen na projekty spjaté bezprostředně s touto organizací působící pod křídly Red Devils.

Paul Scholes se nedávno setkal se skupinou mladých lidí bojujících proti astmatu a rozprávěl s nimi na téma astma a život s ním v souvislosti s fotbalem na té nejvyšší úrovni.

36letá hrající legenda United se setkala s žáky Altrincham Grammar School, kteří minulý rok ztratili svého spolužáka a kamaráda, patnáctiletého Roberta Andersona, který tragicky zahynul v důsledku fatálního záchvatu astmatu při fotbale. Robertovi kamarádi v souvislosti s touto tragickou nehodou rozjeli spolu se spolužákovým otcem Rogerem akci, která dosud vynesla na 7000 liber a zaměřuje se především na rozpoznání a správné analyzování symptomů alergie či astmatu a následného rychlého zásahu na pomoc postiženému, a to právě při fotbalových utkáních mladých hráčů.

Roger v rámci této kampaně oslovil rovněž anglickou fotbalovou federaci s návrhem nových tréningových modulů, jimiž by měli v rámci kurzů první pomoci projít všichni vychovatelé a trenéři mladých fotbalových nadějí. Právě tuto aktivitu plně podpořil i Paul Scholes.

"Nikdy jsem ani nepomyslel na to, že by mě můj problém s astmatem měl nějak zabrzdit ve fotbalové kariéře. Nicméně musím říct, že mi tato moje indispozice způsobila některé problémy, v jejichž řešení mi nemálo pomohl můj klub," řekl Paul.

"Práce a aktivita, kterou se prezentují tito mladí lidé na cestě k prevenci nebezpečí spojeného s astmatem ve spojení s vrcholovým sportem, je fantastická a obdivuhodná. Jejich pomoc může pomoci mnoha mladým lidem nejen v jejich cestě na vrchol, ale také v minimalizaci nebezpečí spojeného s touto jejich nepříjemnou a navíc nebezpečnou indispozicí," uzavřel ryšavý středopolař.

 

Connect with Facebook Connect with Twitter

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.