Wes Brown počítá se šesti body

Obránce Manchesteru United uvedl, že před Vánocemi čekají Manchester United dva klíčové zápasy a jejich výsledky mohou mít velký vliv na to, kdo získá v letošní sezóně titul. Oněmi utkáními jsou samozřejmě myšlena dvě nejbližší ligová střetnutí Red Devils s londýnskými velkokluby. Nejprve na Old Trafford zavítá v současné chvíli vedoucí Arsenal a poté čeká svěřence Sira Alexe Fergusona bitva s Chelsea na Stamford Bridge. Brown svá slova zaměřil spíše na adresu prvního z protivníků a tím je Arsenal.

 

Víkendové utkání s Blackpoolem bylo odloženo kvůli tamní nevyhovující hrací ploše na stadionu Bloomfield Road z důvodu mrazu a hustého sněžení. United se tak již mohou plně soustředit na zápasy nadcházející.

Toto úterý 7. prosince přijede do Divadla snů nejprve Valencia, aby zde s Rudými ďábly sehrála poslední duel v rámci skupinové části Ligy mistrů. Oba týmy již mají postup ze skupiny zajištěný a nyní zbývá jen rozluštit, kdo postoupí z prvního místa a v osmifinále dostane „horší“ tým z jiné skupiny. Manchesteru United k tomu stačí remíza.

Nisméně Wes Brown se v rozhovoru věnoval pouze utkáním ligovým, která jsou pro nejbližší dny nejpodstatnější. Podle rozpisu by totiž měli v pondělí 13. prosince dorazit do Divadla snů hráči Gunners a následující neděli tedy 19. prosince by měli Red Devils zamířit na stadion londýnské Chelsea. Jsou to tedy dva týmy, které v současné chvíli bojují o špici tabulky Premier League společně s United a jsou tak pro ně, jako tomu již ovšem v posledních letech bývá, nejvážnějšími konkurenty v boji o ligové prvenství.

Brown řekl, že United budou muset oba tyto těžké ligové střety vyhrát, což jim pomůže k tomu, aby se na vrcholu tabulky osamostatnili a dokázali, že tým Sira Alexe Fergusona má na to, aby šel jasně za jediným cílem a na konec cesty za titulem došel jako první.

„Možná, že kdybyste se před sezónou podívali na rozpis zápasů, řekli byste si: ‘Fajn, z těchto tří zápasů bychom měli získat všech devět bodů a z těchto dvou šest‘, ale pak narazíte na zápasy s Chelsea, Liverpoolem nebo Arsenalem a víte, že z těchto střetnutí chcete tři body více než z těch z ostatních. Proto se na ně také více zaměřujeme a nechceme z nich prohrát ani jediný,“ začal Brown rozhovor pro Inside United.

„Teď budeme muset tyhle zápasy s Arsenalem a Chelsea vyhrát a tím si stanovíme a ujasníme další podmínky naší ambice na titul.“

Ačkoliv se Brown domnívá, že soupeři jako Chelsea a Arsenal jsou v současnosti pro United nejvážnějšími konkurenty v boji o mistrovský titul, odmítá při tom myšlenku, že jsou to jediné dva týmy, které o něj mohou v průběhu ročníku ještě zabojovat. Zejména pak nezapomíná na Manchester City nebo Tottenham.

„V tuto chvíli to sice možná vypadá, že největší šanci mají včetně nás Chelsea a Arsenal, ale nikdy nevíte, co se stane a kdo se může náhle rovněž zapojit do boje o titul, protože v lize jsou i další kvalitní týmy. To už je však druhá věc. Nás nyní zajímají především Gunners a Blues, jelikož tyhle týmy nás v tuto chvíli ohrožují ze všech nejvíce a mají skvělé hráče, kteří dokážou vyhrávat těžké zápasy.“

Když už mluvíme konkrétně o Arsenalu, Brown nesdílí často používanou kritiku na kouče Gunners Arséna Wengera, která se týká nedostatečně agresivní a neproduktivní hry, některých hráčů, když je potřeba střílet góly a oni nemají útočníky, kteří by je dávali. (zkrátka, že jejich mužstvu vždy chybí něco, co by je nakoplo a posunulo k výhře, pozn. red.)

„Lidé říkají, že mají dobré hráče, ale ne takové, kteří by dokázali svou vůlí v potřebných chvílích zabojovat a vyhrát jim zápas, ale já to tak nevidím. Oni totiž mají ve svém kádru několik mladých kluků a ti už dokázali vyrůst ve skvělé hráče, kteří dohromady tvoří velmi dobrý tým, který vyhrává.“

„Arsenal byl třeba vždycky fantastický co se přihrávek a sehranosti týče a z toho co jsem v této sezóně doposud viděl, se ještě zdokonalili, věci ve kterých měli slabiny, se snaží odstranit a to jim přináší dobré výsledky.“ (ostatně ne náhodou také nyní vedou tabulku, pozn. red.)

„Ale ať je to jak chce, právě oni budou určitě jeden z týmů, který porazíme,“ zakončil namotivovaný odchovanec Manchesteru United Wesley Brown.

 

 

 

Connect with Facebook Connect with Twitter

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.