Ryan Giggs by po sezoně mohl skončit s fotbalem

Zkušený záložník Manchesteru United Ryan Giggs naznačil, že probíhající sezona by mohla být jeho poslední.

Ryan Giggs, který nedávno oslavil 37. narozeniny, se blíží hranici 850 zápasů odehraných v dresu Manchesteru United. Bývalý velšský reprezentant příští rok v březnu oslaví 20. výročí, kdy poprvé nastoupil v dresu Rudých ďáblů. Kvůli zdravotním problémům ale Giggs v této sezoně odehrál zatím pouze deset utkání.

"Mám sezonu, kdy hraji a pak zase ne, takže teď bych chtěl zase hrát. Nechystám se nastupovat každý týden, ale chci každý měsíc odehrát několik utkání, abych věděl, jak na tom jsem. Každý rok začínám více myslet na to, že to bude moje poslední sezona. Jsem blíže konci kariéry než v minulé sezoně a to i z toho důvodu, že nehraji pravidelně. Pokud bych častěji hrával a hrál dobře, potom bych pravděpodobně chtěl pokračovat. Pokud ne, tak to budu muset přehodnotit. Myslím si, že s manažerem máme tak dobré vztahy, že pokud bych cítil, že už si fotbal neužívám nebo že nejsem pro tým přínosem, tak si sedneme a řekneme si, že přišel čas skončit," řekl Ryan Giggs.

Ryan Giggs je jediným hráčem, který od vzniku Premier League nastoupil v každé sezoně a v každé sezoně také vstřelil alespoň jednu branku.

"Tohle dělám už 20 let, takže až skončím, bude to zvláštní pocit. Je to děsivá myšlenka, ale není to tak, že bych se toho bál. I když nemám pochyby o tom, že se budu nudit. Budu si muset najít nějakou aktivitu, protože pokud bych byl pár dní mimo, nudil bych se. Co budu dělat, ale ještě nevím. Když jsem mluvil s hráči, kteří už skončili, tak mi řekl, ať hraji, co nejdéle to půjde a ať si to užívám. A právě to momentálně dělám."

 

Connect with Facebook Connect with Twitter

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.