Sir Alex Ferguson k utkání s West Hamem

Manažer Manchesteru United Sir Alex Ferguson byl šokován včerejší prohrou 4:0 s West Hamem ve čtvrtfinále Carling Cupu.

"Samozřejmě, že jsem takový výsledek nečekal. Ale když budeme analyzovat příčiny naší prohry, tak zjistíme, že jsme dostali zbytečně laciné branky. Nemůžeme si dovolit dostávat takovéto branky".

Obrana Manchesteru United ve včerejším utkání nastoupili v omlazené sestavě, když nastoupili Fábio (20 let), Chris Smalling (21 let) nebo Jonny Evans (22 let). Podle Sira Alexe Fergusona tito hráči dostali lekci, z které si odnesou velké ponaučení.

"Všichni to jsou mladí hráči. V průběhu let jsme do mladých hráčů investovali dost peněz a vedli si dobře. Z tohoto zápasu si vezmou ponaučení. Dnešní zápas si zapamatují. Je škoda, že to bylo čtvrtfinále ligového poháru a promeškali jsme tak velkou příležitost opět tuto soutěž vyhrát".

Manchester United měl vstup do každého z poločasů slušný, nicméně postupem času přebral otěže domácí West Ham, který hrál lépe. Klíčovým momentem utkání se pravděpodobně stal neuznaný gól domácích.

"Většinu času jsme drželi míč na kopačkách a měli jsme také jednu nebo dvě slibné šance. Velkou šanci pak měl Obertan, jehož střelu brankář vytlačil na tyč. V tom jsme měli smůlu. Začátek utkání byl v naší režii a hráli jsme dobrý fotbal. Myslím si, že neuznaná branka změnila hru. Odpočinuli si a získali větší podporu fanoušků. Některé branky jsme ale dostali zcela zbytečně. Někteří naší mladá hráči ještě nemají na to, aby dělali chyby, ale přesto zvítězili".

 

Connect with Facebook Connect with Twitter

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.