Rooney: "Do City bych nikdy nepřestoupil"

Wayne Rooney prozradil, že když přemýšlel o své budoucnosti, možnost, že by přestoupil do Manchesteru City, ho ani nenapadla. A na tom také trvá.

 Je to asi dva měsíce zpátky, co se středem pozornosti fotbalového světa stala situace okolo Wayna Rooneyho, který se ve složitých chvílích svého života rozmýšlel o své budoucnosti a uvažoval dokonce o změně působiště. Spekulovalo se o všemožných i nemožných přestupech a bulvární plátky měly hody. K jedné z variant na změnu působiště anglického útočníka patřil i přestup k rivalskému týmu Citizens. Rooney se však v rozhovoru po zápase s Rangers k celé věci vyjádřil jasně a prohlásil, že by zkrátka nemohl podepsat smlouvu s některým z konkurentů United jako je Chelsea nebo právě Manchester City.

„Hodně lidí říká, že jsem chtěl své služby spojit s Manchesterem City, ale věřte mi, pokud bych měl z United odejít, tak jedině do zahraničí. Nepřestoupil bych do žádného z klubů v Anglii.“

Zatímco myšlenku ohledně přestupu do City Rooney rázně odmítl, možnost, že by tým Red Devils i přes to opustil, nadělala vrásky na čele nejednomu fanouškovi United a přilila také další olej do ohně médiím. Ale nakonec vše dopadlo dobře. Poté, co se svět dozvěděl o Rooneyho rozhodnutí a touze zůstat na Old Trafford, spadl všem fans United velký kámen ze srdce, protože představa, že by Wayne odešel, byla a je děsivá. Sám hráč nyní přiznává, že kdyby odešel, udělal by velkou chybu.

V rozhovoru k tomu Wayne dodal:

„Už jsme zažili několikrát, že skvělí fotbalisté opustili tento klub, a většinou to nebylo moc dobře, takže i proto jsem rád, že jsem se rozhodl zůstat. Omlouvám se fanouškům, že jsem byl tak nerozhodný,“  uvedl Wayne Rooney.

Rooney ve středu rozhodl gólem z penalty zápas s Rangers a přiznal, že z toho měl velkou radost, ale zároveň uvedl, že i přes jeho dobrý výkon ve středečním zápase jej někteří kritici shazovali a jeho představení odsuzovali.

„Někteří lidé říkají, že jsem hrál proti Rangers špatně, ale já si myslím, že i přes to, že jsem teď nějakou dobu nehrál, nebyl můj výkon v utkání nějak katastrofální. Vím, že před mým zraněním jsem dobře nehrál. Prošel jsem si krušným obdobím. Ale vím, že pokud budu hrát, tak jako dnes, a takhle to půjde i nadále, budu ze sebe vydávat 100%. Jsem psychicky velmi silný a jsem také přesvědčen, že se mohu brzy dostat zpátky do formy podobně jako v loňské sezóně,“ zakončil Rooney.

 

Connect with Facebook Connect with Twitter

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.