Wayne Rooney se vyjádřil k zápasu s Rangers

Wayne Rooney ve středečním utkání Ligy mistrů zařídil svému týmu výhru díky proměněné penaltě v závěru duelu, ze které zároveň padl jediný gól zápasu. Sám útočník přiznal, že cítí úlevu, že se mu podařilo gól vsítit, díky čemuž svému týmu pomohl k zisku tří bodů. Pochopitelně také přiznal, že by chtěl svůj gólový účet začít postupně navyšovat.

Pro Rooneyho byl tento zápas prvním od 26. září, kdy odehrál své poslední utkání v základní sestavě. Na hřišti na něm nebyly patrné žádné známky nějakého zranění, kvůli kterému byl více než měsíc a půl mimo hru, ba naopak působil velmi živě, hrál s chutí a nadšením. A ani po psychické stránce jsme nepozorovali nějaké nedostatky.

Šancí ke vstřelení gólu Wayne moc neměl a proti pětičlenné obraně hostů se víceméně ani jeho spoluhráčům moc střeleckých pokusů nenaskytlo. Mnoho šancí tak k vidění nebylo ani na jedné straně. K výraznějším momentům United v tomto duelu patřila 40‘, kdy trefil Wayne Rooney hlavičkou břevno a na začátku poločasu měl také dobrou možnost Carrick. Jenže toho vychytal McGregor. Gólu jsme se nakonec přeci jen dočkali. V závěru zápasu fauloval Naismith ve vápně Rangers pronikajícího Fábia a United kopali pokutový kop. K němu se postavil právě navrátilec do základní sestavy Rooney a penaltu také proměnil. Z gólu měl očividně velikou radost, o kterou se také běžel podělit s fanoušky.

Ke svému úspěchu se šťastný střelec vyjádřil slovy:

„Opravdu to nebyl až zas tolik vypjatý okamžik, i když trochu nervózní jsem byl. Ale věděl jsem dopředu, co udělám a kam to chci kopnout. Pokud by mi brankář můj záměr vystihl a střelu chytil, tak by ji chytil a já bych s tím nic nenadělal. Ale naštěstí to tak nebylo.“

„Samozřejmě, že ze mě ta mírná nervozita ihned po vstřelení gólu opadla a ulevilo se mi. Doufejme, že dokážu na tento úspěch navázat i v dalších zápasech,“ uvedl Rooney po utkání.

„Jsem skutečně rád, že jsem zpět. Cítím se opravdu dobře a celé utkání jsem odehrál v pohodě. Hodně mi určitě pomohla delší pauza. Díky tomu, že jsem měl čas se dát do pořádku, jsem mohl odehrát celých 90 minut. Když jste nějakou dobu mimo hru a nejste úplně rozehraní, tak  byste se ke konci utkání mohli cítit unavení. Já jsem se však cítil  dobře celý tento zápas a necítil jsem žádnou bolest. Zásluhu na tom má také můj čas strávený v USA.“

Výhra na Ibrox posunula United definitivně do jarní části Champions League, a však Rudé ďábly čeká ještě jedno utkání v základní skupině, a sice domácí match proti Valencii. Rooney i přes jistotu postupu obou celků uvádí, že United musejí porazit španělský tým, aby se udrželi na první pozici, uchovali si svou suverénnost a vyhnuli se případnému vítězi jiné skupiny.

„Pokud se můžete vyhnout těm lepším týmům v téhle soutěži, je to vždy lepší. A pokud to můžeme nějak ovlivnit, tak to udělejme. Manažer nám před zápasem řekl, že je důležité porazit Rangers a to se nám také povedlo. Nebylo to snadné nad nimi vyhrát, hlavně pak proto, protože dobře bránili a snažili se být v co největším počtu za míčem. Bylo těžké přes ně projít. Věděli jsme, že i bod by byl pro nás dobrý, ale o to větší máme radost z toho, že se nám podařilo vyhrát,“ zakončil Wayne Rooney.

 

 

Connect with Facebook Connect with Twitter

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.