Hodnotenie hráčov proti Wiganu

United síce zvíťazili na domácej pôde 2:0, ale výkonom nepotešili. Poďme zhodnotiť výkony hráčov United zo zápasu proti Wiganu

Edwin Van Der Sar [6,5] – Okrem striel Gomesa a N´Zongbiu v prvom polčase príliš práce nemal. V druhom polčase po výlučený Alcaraza a Rodallegu bol bezn práce.

Rafael Da Silva [8,5] – Tento mladý Brazílčan, ktorý si svojimi výkonmi pýta pozvánku reprezentačného trenéra Brazílie dnes zahral skvele. Výborne bránil N´Zongbiu a nič mu nedovolil. Skvelým centrom našiel Chicharitovu hlavu. Právom získal titul „hráč zápasu“.

Nemanja Vidič [5,5] – Dnes mu robil útok Wiganu veľkú problémy a to hlavne po zemi. Dnes to určite nebol jeho najlepší výkon v drese United.

Rio Ferdinand [5,5] – To isté čo Vidič. Ferdinandovi  dnes zápas príliš dobre nevyšiel. Dnes som z Ria istotu vôbec necitíl.

Patrice Evra [7,5] – Výborný smerom dozadu a vynikajúci smerom dopredu. Dnešný skvelý výkon okorenil gólom do šatne Wiganu z 45. minúty.

Darren Fletcher [6,0] – Kapitán Škótskej reprezentácie dnes zahral priemerne. V zálohe s Carrickom si vôbec nerozumeli.

Michael Carrick [6,0] – Ako som už vravel záloha Fletcher ? Carrick nefunguje. Dnes bol Carrick pomalý, nevýrazný. Bol vystriedaný Chicharitom.

Nani [6,5] – Určite to nebolo jeho najlepšie vystúpenie za United. Nani sa snažil kombinovať so spoluhráčmi, ale dnes mu to proste nešlo. Jeho rohy a priame kopy sú tragické.

Ji Sung Park [7,0] – V dnešnom zápase sa Park ako ho poznáme snažil vydrieť každučkú loptu. V prvom polčase ho obrana Wiganu dokázala zastaviť len za cenu faulu.

Gabriel Obertan [4,5] – V zápase takmer neviditeľný až na jeden volej, ktorý mieril vysoko nad Al-Habsiho bránu. Kombinácia so spoluhráčmi nulová, útok nulový. Dnes bol na ihrisku určite najhorším hráčom United.

Federico Macheda [5,0] – V talianskej „21“ hviezdil, ale dnes sklamal. Čakal som od neho aspoň strelu alebo kolmicu na spoluhráča, ale dnes nepredviedol prakticky nič. Bol vystriedaný Waynom Rooneym.

Lavička:

Paul Scholes [7,0] – Skvele oživil hru a svojimi brilantnými nahrávkami nachádzal spoluhráčov na opačnom konci ihriska.

Javier „Chicharito“ Hernandez [7,5] – Náš „Malý Hrášok“. Po vystriedaný Carricka sa skvele trafil hlavou po centri Rafaela a spečatil tak víťazstvo United na 2:0.

Wayne Rooney [6,0] – Po skoro mesiaci sa Rooney opäť vrátil na futbalové trávniky. Najväčšiu šancu mal v 70. minúte, keď hlavičkou vyskúšal postreh brankára Al-Habsiho, ktorý loptu reflexne vyrazil na rohový kop.

Hráč zápasu: Rafael sa každým zápasom zlepšuje a je to na ňom vidieť. Dostáva viacej príležitostí a odmeňuje sa tak manažérovi skvelými výkonmi.

Moment zápasu: Keď Rooney nastúpil na ihrisko, tak celý Old Trafford tlieskal.

Gól zápasu: Evrova hlavička, ktorá znamenala jeho prvý gól v sezóne.

Zákrok zápasu: Al-Habsiho rexlex proti Rooneyho hlavičke.

Diskusia: Kedy uvidíme takého Rooneyho ako z minulej sezóny?