Rio se těší na Waynův návrat na hřiště

Rio Ferdinand věří, že jeho týmový i reprezentační kolega Wayne Rooney se vrátí po svém zranění ve skvělé formě a bude opět střílet góly. V této souvislosti mu vyjádřil plnou podporu.

Rooney zažívá velmi krušný podzim, asi dobře víte, co mám mysli.  Byl terčem kritiky a neustále pronásledován novináři, kterým neunikl žádný jeho krok. Poté také následoval hodně diskutovaný podpis jeho nové smlouvy s Manchesterem United. A když už to vypadalo nadějně a Wayne se měl po svých známých problémech vrátit na hřiště, obnovil si zranění kotníku z minulé sezóny a čekala ho další třídenní pauza. Wayne minulý týden strávil v USA, kde měl dostatek času na to, aby své potíže nadobro odstranil a také aby se vyhnul ustavičné pozornosti médií. Nyní už by měl být podobným věcem konec. K tomu je pozitivní zprávou, že náš nejlepší střelec z loňského ročníku by mohl nastoupit už tuto sobotu proti Wiganu.

Kromě veškerých potíží jak v osobním životě, tak i po zdravotní stránce, zatím Wayne nenašel svou střeleckou pohodu ani na hřišti. V sedmi dosavadních zápasech této sezóny dal jediný gól a to do sítě West Hamu z pokutového kopu.

Navzdory jakýmkoliv okolnostem jej Rio Ferdinand i celý tým plně podporují a sám Rio si je jistý, že Wayne se opět dostane do formy a bude předvádět  podobné výkony, jako tomu bylo třeba  v ročníku minulém, kdy nastřílel celkem 26 ligových gólů.

„Věřím, že až se Wayne vrátí, dá všem zapomenout na poslední měsíce svého života. To je přesně to, v co všichni doufáme. Už se velmi těším na to, až zase začne střílet góly,“ uvedl Rio.

„Byl teď delší čas mimo hru, ale já se domnívám, že mu to prospělo. Neměl to sice jednoduché, ale myslím si, že se vším dokázal vypořádat, tvrdě na sobě pracoval a nyní jej čeká návrat.“

„Všichni doufáme, že se vrátí zcela fit a bude připraven hrát za Manchester United i Anglii stejně dobře i nadále.“

„Zdravý Rooney je totiž jedním z nejlepších hráčů na světě,“ dodal Rio Ferdinand.

Wayne to bude mít určitě hodně složité i nadále. Všichni dobře víme, že fanoušci na Britských ostrovech rozhodně nemají krátkou paměť. Ale společně věřme tomu, že Wayne se ze všeho dostane, překoná všechny strasti, které ho ještě čekají a dostane se opět na výsluní anglických trávníků.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.