Macheda touží po více herních příležitostech

Federico Macheda doufá, že jeho pozdní branka na půdě Aston Villy bude vstupenkou, která mu zajistí více odehraných minut na hřišti.

Mladý Ital přišel na hřiště jako střídající hráč v 73. minutě. Devět minut před koncem řádné hrací doby se Kiko prezentoval parádní střelou zpoza vápna a udržel tak naděje Manchesteru United alespoň na zisk jednoho bodu. Vyrovnávací zásah si připsal Nemanja Vidič a utkání nakonec skončilo remízou 2:2. Svěřenci Sira Alexe Fergusona mají v této sezoně na kontě již sedm remíz ze třinácti zápasů.

Macheda, který sestřelil Aston Villu i při svém debutu na Old Trafford v roce 2008, byl nadšený, že mohl být součástí týmu v závěrečných důležitých minutách. „Zdá se, že Aston Villa je mým šťastným celkem,“ uvedl pro MUTV. „Skóroval jsem proti nim při mém debutu a nyní jsem se opět nemýlil. Byla to povedená branka.

„Strašně rád střílím branky a byl jsem poslední útočník v týmu, který ještě v právě probíhající sezoně neskóroval. Nyní se mi to ovšem povedlo a jsem rád, že jsem mohl pomoci svému týmu.

Doufám, že dostanu od manažera trochu více prostoru. Rozhodně to nemám jednoduché. Jsem nejmladší z pěti útočníků, kteří zde působí a navíc se možná vrátí Wayne Rooney a Michael Owen. Já mohu jen doufat, že budu hrát v následujícím utkání a podaří se mně opět zaznamenat branku.

Machedovu radost po své čtvrté vstřelené brance v dresu Rudých ďáblů překazila akorát další ztráta bodů na hřišti soupeře. „Remíza je samozřejmě lepší než prohra, ale my jsme Manchester United a takové věci by se nám neměly stávat.

Chceme zvítězit v každém střetnutí. Z dnešního výkonu jsme tudíž znepokojení a to i přes dvě branky v závěru utkání, které nám nakonec zajistily remízu. Přijeli jsme si zde pro tři body, které by nás dostaly blíže k londýnské Chelsea.