Sir Alex: Sudí rozhodnul správně

Manažer Manchesteru United Sir Alex Ferguson si je jistý, že rozhodnutí Marka Clattenburga v závěru utkání bylo zcela správné.

Na samém konci včerejšího střetnutí jsme byli svědky nevídané situace, kdy Nani zpečetil výhru svého mužstva. Portugalský záložník byl nejdříve nedovoleně faulován v pokutovém území Kaboulem, na což hlavní sudí nereagoval a nebylo zcela patrné zda je hra přerušena či nikoliv. Brankář Spurs si tedy míč postavil před sebe, aby mohl rozehrát a v tom se zpoza jeho zad vyřítil Luis Nani, který poslal míč do odkryté svatyně.

Sir Alex si nebyl v tomto okamžiku zcela jist, zda branka měla být uznána či nikoliv. Po zápase si ovšem prohlédl záznam a uznal, že rozhodnutí Marka Clattenburga bylo správné. „V ten moment jsem neměl absolutní ponětí, co se děje,“ uvedl Fergie pro MUTV. „Po faulu na Luise jsme se dožadovali pokutového kopu, ale nebylo nám vyhověno. Nani se následně na zemi dotkl míče, ale Gomes jej chytil a ukryl ve svém náručí. V tomto bodě měl brankář míč pod kontrolou a rozhodčí nechal pokračovat ve hře.

Pomezní zvednul praporek až po vstřelené brance a doteď mi není jasné proč. Hlavní rozhodčí během těchto okamžiků ani jednou nepoužil svou píšťalku a Nani se ještě díval pro kontrolu. Sudí řekl, že hra pokračuje, a tak poslal Luis míč do brány. Brankář si mohl počínat lépe. Je to zkušený hráč a docela svému týmu zavařil. Nepočkal si na písknutí, položil míč na zem v domnění, že bude zahrávat volný přímý kop, o který se samozřejmě nejednalo. Branka měla určitě platit. Chyb se dopustili brankář a pomezní rozhodčí.

Až do toho okamžiku se jednalo o tuhý boj těchto dvou celků. Nevídané problémy působil obraně Manchesteru United především záložník Rafael van der Vaart. „Nechali jsme mu až příliš volného prostoru, čímž jsme způsobili problémy sami sobě. Předvedli jsme se v dobrém světle a prezentovali jsme se nějakými dobrými příležitostmi, ale možná byla naše hra až příliš otevřená.

V druhé půli byl náš výkon viditelně lepší. Po taktické stránce jsme si vedli velmi dobře a hráči navíc oplývali skvělou koncentrací.“ Včerejší vítězství nad Tottenhamem znamená pro Rudé ďábly již třetí výhru v řadě a manažer si myslí, že jeho svěřenci konečně míří tím správným směrem.

Myslím si, že zisk tří bodů z utkání se Stoke mým hráčům hodně pomohl. Úspěch v těchto zápasech je velmi důležitý a dnes jsme odehráli proti Tottenhamu seriózní utkání. Doufejme, že nás to nakopne k ještě lepším výkonům.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.