Ferguson: Manchester United bude potřebovat zkušeného manažera

Manažer Rudých ďáblů Sir Alex Ferguson se domnívá, že přemluvení Wayna Rooneyho a řešení všech problémů, které se týkaly toho, aby zůstal v Manchesteru United, jen dokazuje, že United budou potřebovat opravdu zkušeného manažera, který klub převezme, až se Sir Alex Ferguson rozhodne v klubu na dobro skončit. Zároveň se také závěrem vyjádřil na adresu současných agentů, kterří zastupují své hráče.

Anglický útočník Rooney se minulý týden rozhodoval na základě jistých myšlenek, že United opustí. Jenže do celé věci zasáhla tzv. „U-turn“, nazvěme to jako proces, který zajistil jeho setrvání v Manchesteru United. Sir Alex Ferguson byl důležitou součástí tohoto řízení a bylo také jeho velkou zásluhou, že Wayne nakonec v United zůstal. V zákulisí klubu se zřejmě odehrála spousta věcí, které mají zůstat veřejnosti utajené. Co je však jisté, je to, že veškerá jednání a konzultace, stály vedení mnoho času a práce a pro manažera Red Devils to byla jedna z nejzávažnějších situací za 24 let, které působí na Old Trafford, minimálně co se řešení kariéry některého z hráčů týče.

Především díky vlivu Alexe Fergusona podepsal Wayne Rooney nový kontrakt, ale sám boss Red Devils uvádí, že podobné situace nejsou ojedinělé a v budoucnosti bude potřeba je řešit znovu.

Sir Alex se pro americké satelitní vysílání rádia Sirius XM vyjádřil takto:

„Abych k Vám byl upřímný, myslím si, že pokud by měl Manchester United v budoucnu nějakého mladého manažera, mohl by jít cestou zpět,“ začal Ferguson.

„Je to práce, která vyžaduje hodně zkušeností na té nejvyšší úrovni. My máme výhodu, že během mých 24 let strávených v tomto klubu už umíme podobné věci řešit a naštěstí známe způsob jak se s nimi vypořádat.“

Sir Alex Ferguson, který 31. prosince tohoto roku oslaví už své 69. narozeniny, řekl, že jeho nástupce musí být nejen zkušený trenér, ale také někdo, kdo ví, jak řešit složité situace, při čemž mu navíc do očí svítí stovky reflektorů, které chtějí vědět, jaké starosti klub vlastně má.

„Na Manchester United snad ani nemůžete být nikdy plně připraveni. Stále je zde potřeba řešit nějaké problémy, protože v klubu se pořád něco děje a vy se tím musíte zabývat.“ pokračuje Sir Alex

„Myslím si, že se shodneme na tom, že jsme klub s velkým zájmem veřejnosti a máme širokou publicitu. Jenže někdy je ten zájem až přehnaný a pak Vás to už přestává bavit. Ovšem my i přes to musíme ty nastalé situace řešit a zabývat se jimi, ale myslím si, že do této doby jsme se se vším vždy vypořádali a poradili si dobře. Moje výhoda je, že jsem u klubu už velmi dlouho a za ten čas jsem zažil opravdu hodně věcí. Je třeba dost složité zabývat se tím, když se týmu moc nedaří a z venku se na Vás snáší kritika, a proto je třeba znovu vyhrávat zápasy a publicitu si opět získat.“

„Vždy se snažíme hrát dobrý fotbal a dělat věci co nejlépe, ale po relativně klidném období pak přijde týden, jako byl třeba ten minulý a dojde k nešťastnému úniku citlivých informací. Asi dobře víte, o čem je řeč? A proto, pokud chcete být manažerem našeho klubu, musíte být někdo, kdo se umí s podobnými situacemi vypořádat a vědět jak vzniklé problémy vyřešit.“

Sir Alex Ferguson se nedávno také vyjádřil k agentům některých hráčů, kteří kolikrát nejsou úplně vstřícní a loajální. Ferguson těmito slovy mířil hlavně na jméno agenta Wayna Rooneyho pana Paula Stretforda. V rozhovoru tedy dodal, že díky agentům jako je on a jejich chování, které sám předvedl v minulém týdnu, kdy se jednalo o budoucnosti Rooneyho, mají agenti až příliš volné pole působnosti v oblasti poskytování informací médiím a jsou pro ně důvěryhodným zdrojem, a tudíž od nich novináři mají spolehlivé informace a agenti tak často způsobují zmatek, protože jejich prohlášení jsou brána jako nejobjektivnější.

Ferguson s tímto systémem zásadně nesouhlasí a dodává:

„Moderní trend ohledně agentů se mi vůbec nelíbí. Funguje to tak, že oni nejsou nikdy kritizováni ze strany médií, protože jsou pro novináře základním zdrojem těch řečí a příběhů o přestupech jednotlivých hráčů, jelikož oni vědí o svých hráčích všechno podstatné a vědí co se s nimi děje a zároveň nemají žádné zábrany o tom mluvit s médii. Tohle je oblast, ve které jsme dosti zranitelní a nemůžeme s tím téměř nic dělat,“ zakončil rozhovor znepokojený Sir Alex Ferguson.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.