Chicharito si užívá své působení v Manchesteru United

Mexický útočník ve službách Manchesteru United Javier Hernandéz neboli Chicharito je nesmírně rád, že může být součástí tohoto klubu a dodává, že stále nemůže uvěřit skutečnosti, že tomu tak opravdu je. Zároveň se v závěru také krátce vyjádřil k rozhodnutí Wayna Rooneyho.

Jak duchaplné. Minulý týden byla hlavní pozornost věnována právě útočníkovi Waynu Rooneymu, jenž řešil svou blízkou budoucnost v Manchesteru United a který momentálně se nenachází v optimální psychické ani herní pohodě. A tento týden je středem zájmu především Javier Hernandéz, jenž má svou blízkou budoucnost v klubu plně vyřešenou a v současné době hraje ve skvělé formě a rozhoduje zápasy Rudých Ďáblů a je tedy velmi příjemným překvapením začátku této sezóny.

A když jsem zmínil tu budoucnost, pojďme si objasnit, jak celou věc vidí sám Chicharito a jak je v klubu pro zatím spokojený.

Celým jménem Javier Hernandéz Balcazár je dvaadvacetiletý hráč, který podepsal s Manchesterem United smlouvu v dubnu tohoto roku a přestoupil na Old Trafford z mexického celku Guadalajara. Tehdy jako relativně neznámý hráč byl v očích většiny fanoušků jen malou nadějí na nějaký výrazný přínos pro klub, jelikož se nejednalo o žádnou velkou hvězdu, tolik žádanou mnohými fandy United. V Manchesteru United se však hvězdy spíše tvoří. Nákup tohoto hráče ještě před Mistrovstvím světa v JAR se ukazuje jako velmi chytrý tah a zatím se týmu nesmírně vyplácí.

Na světovém šampionátu byl totiž Chicharito součástí reprezentace Mexika. Na turnaji zasáhl do všech zápasů Mexika, které na něm odehrálo, jako střídající hráč, pouze v utkání proti Argentině hrál od záčátku zápasu. V duelech proti Francii a  právě Argentině se dokonce dokázal střelecky prosadit. Zároveň se za relativně krátkou dobu svého působení na hřišti, prezentoval  jako jeden z nejlepších hráčů svého týmu a svou aktivitou a rychlostí udivoval nejen velký počet diváků na stadionech, ale na svou osobu strhl také velkou pozornost, reflektorů, objektivů kamer a fotoaparátů. Se dvěma góly se zároveň stal nejlepším střelcem Mexika na tomto turnaji.

Pro ty, kteří se tehdy o Hernandézovi slyšeli poprvé a začali o něj zajímat a ptát se: „Kdo že je ten drobný a šikovný chlapec?“ už však bylo příliš pozdě. Chicharito již patřil Manchesteru United, který velmi takticky předešel případným konkurentům v boji o služby tohoto hráče po Mistrovství světa, kdy by byl o mladého útočníka jistě velký zájem a jeho cena navíc daleko větší než jakou Manchester United ve skutečnosti zaplatil.

Je zde zkrátka krásně vidět, jak kvalitní má Manchester United skauting a Sir Alex Ferguson intuici.

I přes to, že se od Hernandéze nečekal v první sezóně žádný velký zázrak, si vede opravdu dobře. Skvělé výsledky předváděl už v předsezónní přípravě a do této doby se za United dokázal už šestkrát střelecky prosadit. Konkrétně v duelu Community Shieldu proti Chelsea, ve venkovním utkání Ligy Mistrů proti Valencii, který jediným gólem rozhodl, předminulý týden kdy se trefil do sítě West Bromwiche Albion, poslední víkend v neděli kdy dvěma góly rozhodl zápas na Britannia Stadium proti Stoke City a naposledy to bylo toto úterý kdy jako střídající hráč, zajistil svému týmu gólem v závěrečných minutách utkání postup do další fáze Carling Cupu na úkor týmu Wolverhamptonu.


 

 Při současné absenci Wayna Rooneyho je to právě Chicharito, kdo dostává více herních příležitostí v útoku a měl by to být právě on, kdo by měl nastupovat v základní sestavě společně s Berbatovem či Machedou. Má tak dostatek prostoru a možností ukázat naplno své schopnosti. A on tak činí dokonale.

Sám Chicharito se v rozhovoru pro bulvární deník The Sun svěřil:

„Když jsem hrál ještě v Mexiku a dozvěděl se, že o mě má Manchester United zájem, byl jsem překvapený a dalo by se říci až šokovaný, a však zároveň naprosto nadšený. Nejdřív jsem si myslel, že je to jen nějaká spekulace či fáma, ale nyní jsem opravdu tady.“

„I když jsem už měl smlouvu podepsanou, stále jsem měl ještě obavy ohledně otázky, která se týkala mého pracovního povolení ve Velké Británii. V daném okamžiku jsem mohl jít pouze na hostování do jiného evropského klubu mimo ostrovy. Ale United naštěstí celou tuto záležitost brzy vyřešili a můj přestup zrealizovali,“ vysvětluje Chicharito.

„Ačkoliv je složité prosadit se v tak velkém klubu jako je Manchester United a navíc není jednoduché přizpůsobit se na novou zemi a nové prostředí, v United mi všichni velmi pomáhají, abych si zvyknul,“ pokračuje Hernandéz.

„Mnoho lidí se myslelo, že nejlepší by pro mě bylo hrát ve Španělsku nebo Itálii, kde bych měl větší šanci se v Evropě prosadit. Mým snem však bylo a je hrát za Manchester United a s tímto týmem vyhrát Premier League.“

„Jsem v Premier League nováček a musím si zvykat. Ovšem zatím jsem šťastný a spokojený s mými do této chvíle odehranými zápasy, s góly které jsem vstřelil i s odvedenou prací.“

 „United mají několik výborných útočníků a mnoho možností využít je v ofenzivě. Alex Ferguson dal však šanci zahrát si také mě a já jsem mu za to vděčný. Je to trenér s velmi jasnými představami a požadavky. Od prvního dne se mnou mluví otevřeně a vysvětluje mi, co ode mě chce a očekává.“

„Trvá na tom, že není nutné, abych měl pocit úzkosti nebo nervozity a já si myslím, že to, co po mě chce, se mi zatím daří splňovat.“

Minulý týden byl pro Manchesteru United velmi zvláštní a rušný. Wayne Rooney nejprve oznámil, že by rád z klubu odešel, ovšem během pár dní bylo zase všechno jinak a po jednáních s vedením United podepsal nový pětiletý kontrakt. Javier Hernandéz se vyjádřil i k této věci a připustil, že by byla obrovská rána ztratit takového hráče:

 „Wayne mluvil o těchto záležitostech hlavně s nejzkušenějšími hráči z mužstva. Celá situace přišla tak rychle, až mě to zaskočilo, takže jsem rád, že se Wayne nakonec rozhodl v týmu zůstat. Kdyby odešel, byla by to pro nás opravdu velká ztráta,“ zakončil krátký rozhovor Chicharito.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.