Sir Alex Ferguson k utkání proti Wolves

Manažer Manchesteru United Sir Alex Ferguson je spokojen s mladými hráči svého celku a předpovídá jim slibnou budoucnost.

Manchester United ve 4. kole Carling Cupu i s mladými hráči přehrál Wolves a postoupil do čtvrtfinále soutěže. V nastaveném čase se na hřišti objevil i 17letý záložník Ravel Morrison.

"Byl to opravdu dobrý pohárový zápas, zvláště pak v druhém poločase. Myslím si, že Wolves hráli velmi dobře. My jsme ale také hráli dobře. Dle mého názoru máme před sebou skvělou budoucnost a všichni v týmu si to rovněž myslím. Pracujeme na vývoji mladých hráčů a ti jsou bezpochyby základem pro tým další generace," řekl Sir Alex Ferguson.

Skvělé výkony v poslední době podává mexický útočník Javier Hernandéz, který ve včerejším utkání vstřelil vítěznou branku.

"Máme sklon k tomu vyprodukovat tady hrdiny během krátké doby, ale tento kluk si současnou chválu zaslouží. Je to skvělý profesionál. Každý den na trénink přichází jako první a pak jako poslední odchází. Proto jsou slova chvály na jeho osobu na správném místě. Když přišel na hřiště, věděli jsme, že může rozhodnout. Byl to úžasný gól. Jeho kontrola a dotek s míčem se zlepšují, stejně tak jeho přehled. Za všechno ale může intenzivní trénink."

Zlepšení zaznamenal také Portugalec Bébé, který v utkání proti Wolves zaznamenal první zápas v základní sestavě, který hned okořenil vstřelenou brankou.

"Branka Bébého byla možná trochu šťastná, ale udělal správnou věc. Prošel přes obránce a buď by to byl dobrý centr nebo, jak se nakonec ukázalo, to s tečí obránce skončilo v brance. Byl to pro něj dobrý debut. Za poslední týdny se zlepšil po fyzické stránce a s jeho potenciálem jsme spokojeni. Má kuráž, je rychlý a umí dobře nacentrovat míč. Vždy je složité, když nemluvíte stejným jazykem. Zatím ještě moc nemluví, ale dvakrát týdně chodí na lekce angličtiny. Bude trvat ještě nějakou dobu, než se usadí."

Na lavičce náhradníků se také objevili tři hráči z akademie Manchesteru United – Ravel Morrison, Magnus Eikrem a Robbie Brady.

"V této sezoně se jim vede docela dobře. Magnus byl ještě v minulé sezoně malý, hubený kluk, ale dnes už je mnohem vyšší a silnější. Robbie Brady měl poslední dva roky smůlu na zranění, ale zbytek minulé sezony mu vyšel dobře. Nyní hraje pravidelně a je stále lepším."

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.