Hodnocení hráčů v utkání s Wolves

Manchester United včera postoupil do čtvrtfinále Carling Cupu, když porazil Wolves 3:2. Jak si vedli domácí hráči?

Ben Amos – tento mladý anglický brankář ukázal, že ještě není zralý na první tým Manchesteru United. U prvního obdrženého gólu si možná mohl počínat lépe, za druhý ale nemohl. V některých momentech vypadal hodně nejistě, naštěstí nemusel zasahovat proti výraznější šanci – 5,5

Wes Brown – v utkání nastoupil jako kapitán a odvedl slušný výkon. Na pravé straně obrany pohlídal Stephena Hunta – 6

Chris Smalling – tento obránce mi začíná připomínat Rio Ferdinanda. Hraje s velkým přehledem a autoritou, skvěle kontroluje míč, snaží se rozdávat přihrávky. Jeho výkon mě včera hodně potěšil a pokud takto bude pokračovat i nadále, vyroste z něj opravdu špičkový obránce – 7

Jonny Evans – včera nastoupil po zranění a možná to jej může trochu omluvit za včerejší výkon. I když je pravda, že Jonny se s poklesem formy potýká už delší dobu. Včera ale nepředvedl vůbec nic. Chyboval v rozehrávce, často si musel pomáhat fauly. Útočníci přes něj lehce procházeli – 5

Fábio – Brazilský mladík na levém kraji obrany předvedl dobrý výkon. Uhlídal Matta Jarvise a často se pouštěl do útočných akcí. V prvním poločase asi nejaktivnější hráč United na hřišti – 6,5

Michael Carrick – Michael zatím nemůže najít svojí optimální formu z minulých let, nicméně i tak včera nepropadl. Na druhou stranu ani nic moc nevymyslel kromě pár střeleckých pokusů, které šly nad branku. Průměrný výkon – 6

Darron Gibson – Čekal jsem od něj, že se častěji zapojí do střeleckých pokusů. V utkání toho moc nepředvedl, vázla u něj rychlejší kombinace. U druhé obdržené branky zbytečně přišel o míč – 5,5

Park Ji-Sung – jeden z nejzkušenějších hráčů United na hřišti, což se také projevilo. Park se snažil, dral se do zakončení. Jeho obrovskou příležitost v 54. minutě ještě brankář Hennessey kryl, na střelu ze 70. minuty už byl ale bezmocný. Možná nejlepší hráč Manchesteru v tomto utkání – 7

Gabriel Obertan – V prvním poločase docela aktivní, snažil se vymýšlet střelecké příležitosti pro své spoluhráče a i on sám se dostal k jedné dobré střele. V druhém poločase se ale úplně vytratil. Ke konci zápasu se dostal do pár slibných šancí, které ale vyřešil tím nejhorším možným způsobem – 6

Federico Macheda – spolu s Jonny Evansem pravděpodobně nejslabší hráč Manchesteru United na hřišti. Sice se dostal do pár šancí, které ale hostujícího brankáře moc neohrozily. V druhém poločase po přihrávce Bébého mohl vstřelit pěknou branku, nicméně přestřelil. Jinak jsme jej mohli často vidět rozhazovat rukama a diskutovat s rozhodčím – 5

Bébé – na jeho debut jsem byl velmi zvědavý a musím říct, že nezklamal. Má v sobě potenciál, ale bude ještě nějakou dobu trvat, než jej plně rozvine. Na pravé straně zálohy předvedl pár slušných průniků a podařila se mu vstřelit branka – 6,5

Střídající hráči:

Gary Neville – do utkání naskočil v 73. minutě a jeho zkušenosti nepomohly k udržení vedení 2:1. Nechci Garyho odepisovat, ale podle mě, už má nejlepší léta v United za sebou a asi je načase, aby začali na pravém kraji obrany dostávat šanci mladší – 5,5

Javier Hernandéz – přišel na posledních devět minut utkání a stihl toho předvést víc, než někteří hráči za celé utkání. Jeho příchodem se rozhýbala útočná fáze United. Vše okořenil vítěznou brankou v poslední minutě utkání, kdy zakončoval jako zkušený kanonýr – 7,5