Review: Manchester United – Wolverhampton 3:2

Manchester United ve 4. kole Carling Cupu vydřel na domácím hřišti vítězství nad Wolves 3:2 a postupuje dál.

Jak už bylo avizováno před zápasem, manažer United Sir Alex Ferguson postavil značně obměněnou a omlazenou sestavu. V brance nastoupil Ben Amos, po zranění se do obrany vrátil Jonny Evans, jehož parťákem ve středu obrany byl Chris Smalling. V záloze pak nastoupil Portugalec Bébé, který měl spolu s Gabrielem Obertanem v útoku podporovat Federica Machedu.

Do první šance utkání se dostal v 7. minutě Gibson, nicméně se střelou dlouho otálel a ta nakonec byla zblokována na roh. V 12. minutě našel Fábio přihrávkou Gabriela Obertana, jehož střelu rukou zblokoval jeden z obránců hostů. Hosté se k prvnímu náznaku šance dopracovali v 17. minutě, kdy po centru Stephena Hunta hlavičkoval nad bývalý hráč United Sylvan Ebanks-Blake.

O pár minut později Bébé dobrou přihrávkou našel Machedu, jehož střelu mezi obránci schoval do náruče brankář Hennessey. Na druhé straně se naujala ani hlavička obránce Mouyokola. V 31. minutě sice z dálky dobře natáhl Carrick, bohužel nevešel se mezi tři tyče. V závěru prvního poločasu ještě zkoušel po narážečce s Obertanem štěstí Bébé, ale přestřelil.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí hráči, když střela Michaela Carricka z 47. minuty šla nad. Nepřesně střílel o pár minut později hostující Steven Fletcher. V 52. minutě to technicky dobře zkoušel Macheda, ale ani on netrefil branku. O dvě minuty později vystřelil tvrdě z přímého kopu Darron Gibson, naštěstí pro Wolves stál brankář Hennessey na spravém místě.

Hned v zápětí přišla obrovská šance Park Ji-Sunga, kterého skvěle uvolnil Gibson. Jihokorejský reprezentant tváří v tvář brankáři hostů selhal. O minutu později se ale fanoušci prořídlého Old Trafford přece jenom dočkali. Bébé prošel kolem Elokobiho a takovým stříleným centrem překonal velšského brankáře. Kevin Foley už míč odhlavičkoval zpoza brankové čáry – 1:0.

Radost domácích ale netrvala dlouho. V 60. minutě si na rohový kop Davida Jonese naběhl George Elokob a vyrovnal – 1:1. Celou situaci mírně podcenil brankář Ben Amos. Hosté mohli jít o chvíli později do vedení, když Stephen Hunt po přihrávce Jarvise nastřelil břevno. Na druhé straně se neujala střela Park Ji-Sunga, která šla těsně vedle levé tyče.

V 66. minutě mohl domácí dostat do vedení Macheda, ten však z dobré pozice přestřelil. V 70. minutě už domácí fanoušci opět jásali. Park Ji-Sung šel tvrdě za míčem a střelou k tyči nedal Hennesseymu žádnou šanci – 2:1. Stejně jako při první brance United, ani tentokrát vedení Rudých ďáblů netrvalo dlouho.

V 76. minutě Jonny Evans neuhlídal Kevina Foleye a irský bek vyrovnal – 2:2. Hned v zápětí jen o pár centimetrů minul levou tyč Amosovi branky Ebanks-Blake. Anglický brankář si poradil i se střelou střídajícího Marcuse Benta. Odvrátit prodloužení mohl v 84. minutě Obertan, s míčem se ale dostal do střelecky nevýhodné pozice.

Když už to vypadalo na prodloužení, vyslal v 90. minutě Gibson do úniku střídajícího Javiera Hernandéze, který před obráncem zasekl a překonal střelou hostujícího brankáře – 3:2. Mexický útočník se tak stal opět spasitelem Manchesteru United.

Utkání tak skončilo vítězstvím Manchesteru United 3:2 a postupuje do dalšího kola Carling Cupu.