Capello varuje Rooneyho

Na úpadek formy útočníka Wayna Rooneyho reagoval manažer anglické reprezentace Fabio Capello, který Rooneyho nabádá ke zlepšení výkonů. Je možné, že na jeho postu v reprezentaci dostanou šanci mladší hráči.

Útočník Manchesteru United momentálně laboruje s poraněným kotníkem, nicméně jeho forma v posledních šesti měsících je jak na klubové, tak na reprezentační úrovni téměř nulová. Tomu nasvědčuje i fakt, že v právě probíhajícím ročníku anglické Premier League zaznamenal pouze jedinou branku, kterou si připsal ze značky pokutového kopu.

V uplynulém měsíci se Rooney navíc potýkal s nepříjemnou záležitostí týkající se útočníkova osobního života. Wayne se chtěl všech těchto problémů zbavit a možná i proto se nedávno objevila informace, že chce Manchester United opustit. Nakonec ze všeho sešlo a ryšavý útočník podepsal na Old Trafford nový pětiletý kontrakt. Fabio Capello si ovšem nebere servítky a uvedl, že jej osobní život Wayna nebude zajímat, dokud nedojde ke zlepšení jeho výkonů.

„Jestliže bude mít formu, tak nemám problém. V opačném případě nikoliv. Ostatní dotazy směřujte na Sira Alexe Fergusona,“ uvedl Capello. Italský stratég se dále netajil, že v následujících přátelských utkáních dá šanci mladým hráčům. „Můžeme se pyšnit skvělými mladíky. Máme skvělou reprezentaci do 21let, která se nedávno kvalifikovala na evropský šampionát, a reprezentace do 19let taktéž není špatná. Rozhodně mám z čeho vybírat.“

64letý trenér nakonec potvrdil, že po evropském šampionátu v roce 2012 s funkcí fotbalového manažera končí. „Po šampionátu v Polsku a Ukrajině definitivně končím. Bohužel jsem již starý a na trénování již nemám čas. Bude to má poslední zkušenost ve funkci trenéra.“

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.