Ferguson: "Nani dělá pokroky"

Sir Alex Ferguson chválí portugalského křídelního záložníka a je přesvědčen o tom, že Nani se bude neustále zlepšovat a může se stát jednou z ústředních postav týmu. Závěrem se ještě vrací ke středečnímu zápasu s Bursasporem.

V posledních dnech se mluví především o Waynu Rooneym, a tak se pojďme věnovat také jinému hráči.

Manažer Rudých Ďáblů v rozhovoru po středeční výhře Manchesteru United nad Bursasporem v Lize Mistrů řekl několik pochvalných slov na adresu Luíse Naniho, jenž tento zápas v 6. minutě jediným gólem rozhodl.

Nani zažívá o poznání příznivější období, než tomu bylo před rokem. Na začátku loňské sezóny se totiž portugalský křídelní záložník střelecky, ale hlavně herně velmi trápil a pokračoval v nevýrazných představeních z ročníku 2008/2009. Ke všemu se přidala také zranění a delší dobu to nevypadalo na to, že by se měl Nani nějakým způsobem dostat do pohody, ukazovat dobré výsledky na hřišti, zaznamenat nějaký progres a mít na Old Trafford nějakou světlou budoucnost.

Jenže Nani své nepřesvědčivé výkony dokázal rapidně zlepšit a už po Vánocích nastal velký zlom, troufám si říct v jeho celkové kariéře. Nani byl jako vyměněný a na jaře patřil ke klíčovým hráčům Manchesteru United. Chytil skvělou formu, svou hrou se výrazně podílel na výsledcích týmu a byl velkým překvapením druhé části sezóny. Přidal také důležité góly a právem si na konci března tohoto roku rovněž vysloužil nabídku k prodloužení smlouvy. Vylepšený kontrakt portugalské ofenzivní křídlo také s velkou radostí podepsalo, čímž zároveň ukončilo veškeré spekulace o jeho odchodu z Old Trafford.

Svou skvělou formu si s sebou Nani přinesl i do sezóny současné. Na kontě má již čtyři góly, na hřišti se prezentuje povedenými výkony a vypadá to, že z něho bude jeden z tahounů mužstva. I jeho straty za reprezentaci Portugalska jsou ostatně potvrzením toho, v jaké pohodě nyní hraje. Růst tohoto hráče tedy pokračuje strmě vzhůru a my se můžeme pouze těšit na to, co nám Nani ukáže ve dnech následujících.

Posledním týmem, který poznal umění a schopnosti talentovaného Portugalce, byl turecký Bursaspor, který odjel domů s nepořízenou právě díky Naniho čtvrtém zásahu v sezóně.

K jeho dosavadním výkonům, se takto vyjádřil Sir Alex Ferguson:

„Nani se neustále zlepšuje a to je skvělé. Zároveň se mu daří střílet i důležité góly, což předvedl i ve středu a to je skvělé, protože to týmu nesmírně pomáhá. Je na něm vidět kus tvrdě odvedené práce. On má vynikající techniku, je nebojácný a velmi rychlý. To jsou hlavní věci, které z něho dělají hráče, jakým je,“ pochválil Sir Alex Naniho.

Sir Alex Ferguson se dále vyjadřuje k těsnému vítězství jeho týmu nad jeho posledním soupeřem:

„Měli jsme určitě na to, dát více gólů a vytvořit si větší tlak, ale mohu s klidem říci, že jsme odvedli dobrou práci, co se týče nasazení v naší hře. Zápas jsme měli z velké části pod kontrolou a myslím si, že náš soupeř měl jednu možná dvě šance, ze kterých pro nás plynulo vážnější nebezpečí, a některé věci jsme mohli udělat lépe, pokud jde o poslední půlhodinu zápasu. Nemyslím si však, že nám mohli dát gól, jelikož koncentrace naší obrany byla tentokrát velmi dobrá,“ zakončil Ferguson.

 

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.