Rozhovor s Wazzou: “Chci obnovit svůj vztah s fanoušky“

Krátce poté, co Wayne Rooney podepsal nový pětiletý kontrakt, odpovídal na několik otázek exkluzivně pro MUTV.

 

 

 

 

 

 

 

Wayne, přijal jsi novou smlouvu. Jak se cítíš?

Jo, jsem z toho potěšen. Nastal zde sice určitý spor s načasováním podpisu smlouvy, ale jsem rád, že je to už za mnou. Doufám, že se vrátím na hřiště fit a znovu začnu hrát.

 

Jaké pro tebe byly poslední dny?

Bylo to velmi těžké pro mě i klub. Já sám jsem při jednání podotknul několik věcí a nakonec jsme naštěstí konečně přišli k dohodě, která je myslím tím nejlepším řešením nejen pro mě, ale i pro klub.

 

Na toto téma jsi původně vedl diskuzi s Davidem Gillem. Můžeš vysvětlit své pocity a také to, jak se věci najednou změnily?

Jako hráč tady v United, mám o klub starost. Měl jsem určité obavy a ty jsem vysvětlil manažerovi i Davidu Gillovi. Jednání o nové smlouvě se poté skoro nepohnulo dopředu. V posledních dnech se vše zveřejnilo v novinách a díky tomu byla situace o hodně těžší. Cítili jsme – já i klub – že musíme jednat rychle a vše vyřešit. Mluvil jsem s manažerem, Davidem Gillem a všichni mi potvrdili, že podepsání smlouvy je ta správná věc, a že klub bude pokračovat v tom, aby byl úspěšný a vyhrával trofeje. Měl jsem ještě jiné věci, které jsem chtěl poznamenat, ale byl jsem velmi šťastný, že se jednání pohnulo dopředu a já smlouvu podepsal.

 

Jak složitý je proces vyjednávání?

Velmi složitý. Je to vlastně jednání o fotbalovém klubu, ale hlavně také o mé kariéře. Takže jsem o tom musel opravdu hodně přemýšlet. Jsem ale rád, že je to za námi a nemusíme to už řešit.

 

Jaký je to pocit být mladým fotbalistou uprostřed toho všeho? Jaké emoce procházejí tvojí myslí?

Je to složité. Je tu spousta médií, se kterými budete muset mluvit. Jsem si jistý, že ostatní hráči měli podobné diskuze také, ale jejich jednání rozhodně neprobíhalo pod takovým nátlakem. To moje ano, a proto to bylo obtížné. Ale já jsem mluvil pouze s klubem a cítili jsme, že nejlepší bude vše vyřešit rychle. Jsem opravdu potěšen, že jsme se dohodli.

 

Pravděpodobně je to báječné být Wayne Rooney, ale to také někdy přináší některé vyhraněné názory na tvou osobu…

Jo, je to něco, co si prožívám již mnoho let, a proto jsem se musel naučit vypořádat se s tím. Vím, že si za to můžu sám. Někdy je to trochu obtížné, ale jsem rád, že je momentálně po všem a já se jen těším na svůj návrat – až budu fit.

 

V týdnu jsme slyšeli promluvit k situaci Sira Alexe Fergusona a zněl velmi soucitně a emocionálně. Ve svém prohlášení ses o něm zmínil také – řekl bys nám, jak to celé vnímal?

 Bylo to pro něj těžké, tím jsem si jistý. On se stará o klub a snažil se mě přesvědčit, abych novou smlouvu podepsal. Promluvili jsme si o tom a on byl fantastický. Sir Alex je jedním z mých největších důvodů, proč jsem do United přišel – chtěl jsem pod ním hrát a být úspěšný. To se mi podařilo. Doufám, že v tom budu v příštích letech pokračovat.

 

Je právě on jeden z hlavních důvodů, proč zůstáváš?

Jo. Není to ale jediný důvod. Už jsem zde 6 let. Fanoušci se ke mně celou dobu chovají skvěle. Ale manažerovy zkušenosti, nadšení a vůle po vítězství jsou jedním z hlavních důvodů, proč zde hraju.

 

Jsi překvapený tím, jak rychle se vše přihodilo?

Vzhledem k tomu, že se o všem dozvěděla veřejnost, museli jsme jednat rychle. Jakmile všechno vyšlo v novinách, byl jsem pod velkým tlakem a nebylo to prostě ono. Manažer mi dal zcela otevřeně najevo, že mám stále k podpisu smlouvy dveře otevřené a chtěl, abych ji podepsal. Když jsem potom mluvil se svým agentem, řekl mi, ‘Sedni si s nimi, a společně se pokuste uzavřít dohodu‘. Šli jsme si promluvit s manažerem, Davidem Gillem a Glazerovci. A já jsem rád, že jsme se dohodli.

 

Jaký je teď tvůj vzkaz fanouškům?

Jsem si jistý, že fanoušci jsou naštvaní po tom, co slyšeli v médiích. Ale můj vzkaz pro ně je, že mi na tomto klubu záleží a chci být tady. To je důležité vědět. Chci zde být nadále úspěšný. Někteří fanoušci mě určitě hned nepřijmou zpět. Bude to nějakou dobu trvat. Ale na hřišti odevzdám sto procent. Chci zkusit znovu si vybudovat vztah s fanoušky. Já doufám, že na tom budeme společně spolupracovat a pokusíme se udělat to nejlepší pro Manchester United a samozřejmě vyhrávat trofeje.

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.