Review: Manchester United – Bursaspor 1:0

Manchester United si ve třetím zápase základní skupiny Ligy mistrů i bez řady opor poradil s tureckým Bursasporem, když vyhrál 1:0.

Manažer Manchesteru United Sir Alex Ferguson udělal oproti minulému utkání řadu změn v sestavě. Do branky se postavil Tomasz Kuszczak. Na pravém kraji nastoupil mladý Rafael a Rio Ferdinanda nahradil ve středu obrany Chris Smalling. V útoku pak nastoupil pouze osamocený Federico Macheda. Kvůli zranění nemohli nastoupit Wayne Rooney, Antonio Valencia, Ryan Giggs, Owen Hargreaves, Jonny Evans nebo Michael Owen.

Jako první se ve 4. minutě utkání dostal do šance Fedetico Macheda po přihrávce Andersona. Brankář Ivankov jeho pokus nicméně kryl. O chvíli později už ale nemohl zabránit střele Naniho. V 7. minutě totiž Darren Fletcher přihrál Nanimu, který se zbavil obránce, a střelou zdálky k pravé tyči nedal hostujícímu brankáři šanci – 0:1. V 29. minutě se po rohovém kopu dostal k hlavičce kapitán Vidič, bohužel netrefil míč ideálně.

O pár minut později se neujala ani střela Michaela Carricka. Poté mohli hosté vyrovnat. Carrick poslal nepříliš dobrou přihrávku zpátky na Vidiče, k míči se dostal Ozan Ipek a postupoval sám na brankáře. Na poslední chvíli ale skvělým zákrokem United zachránil obránce Rafael. První poločas tak skončil vedením Manchesteru United 1:0, hráči Bursasporu za první poločas vystřelili pouze jednou na branku Tomasze Kuszczaka.

Do druhého poločasu opět vstoupili aktivněji domácí hráč a v 59. minutě utkání obránce Patrice Evra z úhlu otestoval pozornost brankáře Ivankova. O zvýšení vedení se následně pokoušel střelec úvodní branky Nani, bohužel ani jednou ze dvou střeleckých pokusů neuspěl.

Do dobré střelecké příležitosti se dostal střídající Gabriel Obertan, ten ale po rohovém kopu hlavičkou trefil jednoho z obránců tureckého týmu, který stál u bližší tyče. Darren Fletcher skvělým pasem našel volného Javiera Hernandéze, který střílel těsně vedle levé tyče. V 90. minutě ještě na druhé straně střílel Svensson, nicméně Kuszczak neměl s jeho pokusem výraznější problémy. Pro Bursaspor to byla vůbec první střela v zápase, která mířila mezi tři tyče!

Zápas tak nakonec skončil vítězstvím Manchesteru United 1:0. Ten vede se sedmi body svojí základní skupinu.