Rooney prozradil, proč chce z Manchesteru United odejít

Wayne Rooney prozradil, proč chce z Manchesteru United odejít. Nejde mu o peníze, ale o ambice klubu.

Sir Alex Ferguson v úterý potvrdil, že anglický útočník Wayne Rooney chce z Manchesteru United odejít a on sám je z toho zklamaný a zmatený. Ferguson uvedl, že nechápe, proč Rooney nechce prodloužit smlouvu, což pravděpodobně vyústí v hráčův odchod.

Rooney má na Old Trafford smlouvu pouze do konce příští sezony a nyní konečně uvedl důvody, proč chce anglický tým opustit. Rooney ihned popřel spekulace, podle kterých chce více peněz, ale jde mu o to, aby byli v týmu špičkoví hráči.

"Minulý týden jsem měl schůzku s Davidem Gillem a ten mi nemohl zajistit budoucnost kvalitního týmu. Poté jsem mu řekl, že nový kontrakt nepodepíšu," řekl Wayne Rooney.

Rooney byl rovněž šokován některými výroky Sira Alexe Fergusona.

"Byl jsem zvědavý, co uslyším od Sira Alexe Fergusona, a některé výroky mě překvapily. Je ale naprosto pravdivé, že jsem měl spolu s agentem a klubem několik schůzek ohledně prodloužení nového kontraktu. Během těchto schůzek v srpnu jsem chtěl jistoty, že klub bude mít v budoucnu schopnost přilákat nejlepší hráče na světě. Nic proti nikomu nemám, ale vší respekt pro MUFC. Jde mi o to, aby klub vyhrával trofeje, toho pod vedením Sira Alexe Fergusona dosáhl. Právě proto si myslím, že otázky, které jsem položil, byly oprávněné."

24letý hráč uvedl, že skotskému manažerovi Manchesteru United bude vždy něco dlužit.

"Navzdory posledním nesrovnalostem, vím, že vůči Siru Alexi Fergusonovi bude mít vždy velký dluh. Je to skvělý manažer a mentor, který mi pomohl a podporoval mě od doby, kdy jsem zde z Evertonu přestoupil v 18 letech. Přál bych si, aby zde mohl být napořád, protože je výjimečný a je to prostě genius."

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.