Co říká fotbalové okolí na možný Rooneyho odchod?

V Anglii se momentálně nemluví o ničem jiném než o možném odchodu Wayna Rooneyho z Manchesteru United. Co na to říká okolí?

24letý anglický útočník Manchesteru United Wayne Rooney údajně odmítl prodloužit na Old Trafford smlouvu a mohl by tak z anglického klubu odejít.

Vztahy mezi manažerem United Sirem Alexem Fergusonem a samotným Rooneym jsou hodně napjaté poté, co skotský boss není spokojen s hráčovou výkonností, za což údajně může Rooneyho vleklé zranění kotníku. Útočník ale tvrdí, že je zcela fit.

O možném odchodu Rooneyho do jiného klubu nenechává chladné fotbalové okolí…

Jorge Valdano, generální manažer Realu Madrid
"Madrid má dva úžasné útočníky – Higuaina a Cristiana, kteří v minulé sezoně ukázali, že mohou klidně dohromady nastřílet 60 branek. Těmto hráčům navíc pomáhají Di María a Özil, takže na koho bychom dali stranou, kdybychom koupili dalšího útočníka? V Madridu toto nebudeme řešit. Mourinho musí vystoupit a zastavit tyto spekulace. Navíc Benzema neřekl svoje poslední slovo."

Arsene Wenger, manažer Arsenalu
"Máme spoustu vlastních problémů, takže toto nebudu řešit. Navíc nejsme v přestupovém termínu. Čeká nás důležité utkání Ligy mistrů a na to se nyní soustředíme. Navíc nevíme, co je na tom pravdy, možná to pravda je, možná ne. Ale i tak o tom nic nevím."

Carlo Ancelotti, manažer Chelsea
"Nemohu vám na to dát odpověď. Není vhodná doba o tom mluvit. Rooney je hráčem Manchesteru United a momentálně má nějaké problémy. Klub má ale zkušenost, a když má špičkový tým úžasné hráče, jako je Rooney, tak pak je chtějí v týmu udržet. Pokud chcete vědět, koho bude chtít Chelsea koupit a za kolik peněz, potom se musíte zeptat přímo Romana Abramoviče."

José Mourinho, trenér Realu Madrid
"Nemyslím si, že bude na prodej. Myslím si, že Sir Alex Ferguson jej přesvědčí, aby zůstal."

Roy Keane, manažer Ipswich Town a bývalý kapitán Manchesteru United
"Hráči a manažeři se hádají po celou dobu. To je prostě součást života. Pokud bych měl Waynovi něco poradit, tak bych mu řekl, ať si ujasní své priority. Hráči jsou jako maso, tak se na to dívám já. Až váš čas přijde, tak prostě přijde. Naštěstí Wayne je mladý a je zdravotně v pořádku."

Danny Mills, bývalý hráč Leedsu United a Manchesteru City
"Ferguson jej postavil na posledních dvacet minut utkání a Rooney vypadal slabě. Mohli jsme to vidět u Davida Beckhama nebo Roye Keana. Pokud se dostanete do křížku s Alexem Fergusonem, pak máte zavřené dveře. Minulost jasně ukázala, že žádný hráč není víc než Manchester United. Jednání ohledně Rooneyho kontraktu byly zrušeny a je otázkou, zdali to bylo kvůli hádce se Sirem Alexem nebo kvůli jeho osobnímu životu, který si chce nyní vyřešit. Spekulace hovoří o tom, že by mohl v lednu odejít. Klub by za něj chtěl zhruba 50 milionů liber, což by snížilo dluhy v klubu. Bude těžké jej prodat, ale Manchester City má peníze a může si jej dovolit. Navíc by se nemusel stěhovat. Sice by to zklamalo spoustu fanoušků United, ale pro City by to bylo fantastické. Rooney by se potkal s Tévezem, s kterým už hrál. Kdo ví, jak to dopadne?"

David Gill, generální ředitel Manchesteru United
"Až přijde vhodná doba, tak se vyjádříme. Momentálně ale vhodná doba není."

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.