Budoucnost Wayna Rooneyho na Old Trafford je ve hvězdách

Wayne Rooney by mohl odejít z Manchesteru United poté, co se obě strany nedohodly na nové smlouvě.

Současný kontrakt anglickému útočníkovi na Old Trafford vyprší na konci příští sezony a pokud se United s Rooneym nedohodnou na jeho prodloužení, mohl by klíčový hráč anglického týmu odejít zadarmo.

Podle Sky Sports News momentálně mezi manažerem Rudých ďáblů Sirem Alexem Fergusonem a samotným hráčem panuje velmi napjatá atmosféra. Znepokojivé je rovněž to, že United do nových posil v posledních sezonách neutráceli příliš peněz.

Samotné vedení Manchesteru United zatím vše popírá, když v neděli mluvčí klubu oznámil, že prodej Rooneyho v lednovém přestupovém termínu je naprostý nesmysl. Rooney na Old Trafford přišel za 20 milionů liber z Evertonu v roce 2004 a nyní podle určitých zpráv zvažuje svůj konec na Old Trafford.

24letý hráč neprochází vůbec šťastným obdobím, když se nejprve provalil jeho skandál s prostitutkou a následně přišel obrovský pokles formy. Vše vyvrcholilo o víkendovém ligovém utkání proti West Bromwichi, kdy Rooney začal zápas na lavičce náhradníků.

Sir Alex Ferguson sice uvedl, že hráč má zdravotní problémy s kotníkem, nicméně Rooney pár dní před sobotním zápasem odehrál celých 90 minut v reprezentačním dresu Anglie v kvalifikačním utkání proti Černé hoře.

Bývalý hráč Evertonu byl v minulé sezoně nepostradatelným hráčem Manchesteru United. Jakmile si v utkání Ligy mistrů proti Bayernu Mnichov poranil kotník, šla jeho výkonnost prudce dolů a zatím se na hřišti hledá. Před zraněním proti Bayernu Mnichov Rooney v 21 zápasech nastřílel ze hry skvělých 22 branek! Naopak po zranění nastřílel v dalších 21 zápasech ze hry pouze jednu branku!

Pokud by Wayne Rooney z Old Trafford přece jenom odešel, nebyl by první z velkých hráčů, kteří museli Manchester United opustit. Už dříve museli kvůli osobním sporům se Sirem Alexem Fergusonem odejít David Beckham, Paul Ince, Roy Keane, Jaap Stam a Ruud Van Nistelrooy.

V případě Rooneyho odchodu by ale klub utrpěl další výraznou ránu v útoku, jelikož před dvěma roky United přišli o kanonýra Cristiana Ronalda, který zamířil za 80 milionů liber do Realu Madrid.

A právě španělský Real Madrid by se mohl stát novým působištěm Wayna Rooneyho. Finančně by si hráče mohli dovolit také v Barceloně, Chelsea nebo Manchesteru City.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.