Owen Hargreaves je připraven na svůj velký návrat

Owen Hargreaves se dost možná vrátí do svého prvního soutěžního zápasu Premier League od svého zranění – bude to utkání s West Bromem, které se odehraje v sobotu.

Devětadvacetiletý záložník nenastoupil do prakticky žádného soutěžního utkání od září 2008 z důvodu chronického problému s kolenem.

‘‘Owen by si měl v sobotu nějakou chvíli zahrát,‘‘ řekl osobní chirurg hráče, Dr. Richard Steadman pro BBC Sport. ‘‘Náš fyzioterapeut, Luke O’Brien, úzce spolupracoval s trenéry United v jeho rehabilitaci.‘‘

Anglický reprezentant podstoupil v roce 2008 operaci na obou jeho kolenech na klinice Steadman ve Vailu, Coloradu. Obě operace dopadly úspěšně, Hargreavesův návrat byl však přesto sužován mnohými problémy.

Jeho poslední ostrý zápas přišel v květnu tohoto roku, když si zahrál poslední tři minuty utkání proti Sunderlandu. Původně už sice měl být fit na začátku této sezóny, ale v létě se vyskytly další komplikace a musel se do Colorada vrátit.

Chirurg připustil: ‘‘Cesta zpět k fotbalu je dlouhá a vyskytly se na ní nějaké překážky. Ale já obdivuji Owena, jak na to vše reagoval – pracoval na sobě po celou dobu velmi tvrdě a nikdy to nevzdával. Teď pro něj věci vypadají o mnoho lépe.‘‘

Owen Hargreaves je hráčem Manchesteru United od července 2007, ale jeho zatím poslední start  přišel v remízovém zápase na Stamford Bridge 1:1 s londýnskou Chelsea v září roku 2008.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.