Carlos Tevez, aneb takové to je být v City

Carlos Tevez, který je o 10 let mladší, než naše legenda Ryan Giggs, tvrdí, že už se cítí velmi staře a je připraven předčasně ukončit kariéru.

‘‘Hrál jsem v této sezóně hodně zápasů a moje tělo to cítí. Jsem unavený,‘‘ řekl. Tato slova jsou při nejmenším zvláštní, protože právě málo času stráveného na hřišti mělo být tím pravým důvodem, proč opustil United. Jenže když přišel do City, nemohl se ze začátku vůbec probojovat do základní jedenáctky a už po 7 zápasech ligy chtěl svoji kariéru zase ukončit. Čím dál tím více zvláštní!

Současně s jeho depresí, která začala přestupem do modré části Manchesteru, se Tevez opakovaně nechal slyšet, že se chce vzdát svého snu – návratu do své rodné Argentiny a ukončení své kariéry až zde. To je mimochodem další protiřečení, protože když ještě oblékal dres United, chtěl tento návrat ke konci kariéry opravdu uskutečnit.

‘‘Chtěl bych hrát tak 4-5 let v Evropě,‘‘ řekl Tevez v lednu roku 2008. ‘‘Rád bych, aby tato část kariéry proběhla v Manchesteru United. Potom bych se vrátil do Argentiny. Vím, že svou kariéru ukončím v Boca Juniors – o tom není pochyb. Neumím si představit, že bych skončil s fotbalem, aniž bych tam nevyhrál ještě jeden titul.‘‘

Ale po pouhých 50 zápasech za ManCity už je najednou připraven svou kariéru ukončit právě nyní.

Roberto Mancini, trenér Citizens, ho chtěl povzbudit tak, že z něj udělal kapitána mužstva. Docela překvapivý tah už jen z toho důvodu, že Tevez neumí plynule hovořit anglicky, takže se na hřišti nemůže s hráči domluvit. Ale přesto to tak je.

Má 26 let, je zoufalý, chce ukončit fotbalovou kariéru a ani trochu ho post kapitána nepovzbudil? Takové to prostě je být v City, Carlitos!

 

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.