Ryan Giggs: Nani může být jako Cristiano Ronaldo

Ryan Giggs je přesvědčen o tom, že Nani má potenciál k tomu, aby dosáhl na Old Trafford stejného úspěchu jako jeho krajan Cristiano Ronaldo.

Luis Nani stejně jako Cristiano Ronaldo přestoupil do Manchesteru United z portugalského Sportingu Lisabon poté, co oba prošli jeho mládežnickou akademií. Nani se po dlouhou dobu nemohl na Old Trafford výrazně prosadit a byl ve stínu svého slavnějšího krajana.

Po odchodu Ronalda do Realu Madrid ale Nani dostal více herních příležitostí a postupem času se z něj vypracoval klíčový hráč prvního týmu Red Devils. Naniho spoluhráč Ryan Giggs uvádí, že 23letý hráč může klidně dosáhnout na Old Trafford takového úspěchu, jako Cristiano Ronaldo.

"Myslím si, že Nani je připraven postoupit na další úroveň. Vždy to byl hráč, který mohl rozhodovat zápasy, ale musí to dělat pravidelně. V této sezoně připravil sedm nebo osm branek a pár jich také nastřílel, ale může být ještě lepší. Po odchodu Ronalda nám něco chybělo, ale Nani tuto mezeru začíná postupně zaplňovat. Jeho střely z dálky, sprinty a góly, jako jsme mohli vidět nedávno proti Boltonu, ukazují, že to v něm opravdu je," řekl Ryan Giggs pro The People.

"Momentálně potřebuje ke své hře přidat branky. Potřebuje za sezonu nastřílet tak 20 branek a dalších 20 připravit. Pokud se mu toto povede, a já myslím, že na to má, pak bude prvotřídním hráčem. Jsem tady jeden z nejstarších hráčů a s křídelními hráči často mluvím o poziční hře. Když zde poprvé přijdou, moc neznají své obranné povinnosti. Odehrál jsem toho už spoustu a vím, co se očekává od hráče hrajícího na křídle. Se všemi křídelními hráči o tom mluvím a Nani si bere tyto rady k srdci. Potřebuje, aby si ve finální části počínal lépe. Nicméně, je stále relativně mladý a jsem si jistý, že se své hře přidá branky."

"Když jsem se připojil k United, nikdy jsem nepomyslel na to, že bych zde vydržel tak dlouho. Za začátku máte malé cíle, jako je například probojovat se do prvního týmu. Pak ale začnete přidávat a chcete vyhrávat trofeje a střílet branky. Když mi bylo 18 nebo 19 let a Bryanu Robsonovi bylo 35 nebo 36 let, říkal jsem si, že hrát v takovémto věku je pro mne vzdáleno ještě milion kilometrů. Nicméně, je to tady a dávám rady mladším hráčům stejně, jako dával Robbo mně."

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.