Jak si vedli hráči United v kvalifikaci o EURO 2012?

Jak se ve včerejších zápasech v kvalifikaci na EURO 2012 vedlo hráčům Manchesteru United? To se dozvíte v tomto článku.

Portugalsko na domácím hřišti porazilo Dánsko 3:1 a na výhře měl velký podíl Luis Nani. Ten vstřelil první dvě branky utkání. Zvláště pak druhá branka byla nádherná, když křídelní hráč United vystihl špatnou rozehrávku hostů a střelou do pravého horního rohu překonal dánského brankáře. Pro Portugalsko to byla první výhra v kvalifikaci. Předtím doma remizovali s Kyprem 4:4 a prohráli v Norsku 1:0.

Střelecky se prosadil také anglický obránce Chris Smalling. Ten v zápase anglické reprezentace do 21 let proti Rumunsku vstřelil vítěznou branku na 2:1, když se prosadil po rohovém kopu. V tomto utkání nastoupili také Tom Cleverley a Danny Welbeck.

Hráči Itálie do 21 let v prvním zápase baráže o postup na ME porazili Bělorusko 2:0, nicméně útočník Federico Macheda proseděl celé utkání na lavičce náhradníků.

Naopak seniorská reprezentace Itálie remizovala v Severním Irsku 0:0. Za domácí odehrál celé utkání obránce Jonny Evans. Jeho mladší bratr Corry Evans do utkání naskočil v 80. minutě. Svěřenci trenéra Nigela Worthingtona mají po dvou zápasech na svém kontě čtyři body.

Na stadionu Aviva v Dublinu se odehrálo drama mezi domácím Irskem a Ruskem. Hostující tým totiž vedl po 50 minutách hry už 3:0, ale Irům se málem podařilo vyrovnat. Zápas nakonec skončil prohrou domácích 2:3. Obránce John O’Shea odehrál celé utkání, zatímco Darron Gibson nastoupil až v 66. minutě utkání.

V kvalifikační skupině I na sebe narazily týmy České republiky a Skotska. Darren Fletcher vedl Skoty jako kapitán, nicméně ani on nezabránil porážce 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil obránce Roman Hubník. Skotové jsou v kvalifikační skupině i přes prohru na druhém místě za vedoucím Španělskem.

Srbsko v Bělehradě nezvládlo svoje kvalifikační vystoupení a nečekaně prohrálo s Estonskem 1:3. Za domácí tým odehrál celé utkání obránce Nemanja Vidič, ale do statistik zápasu se zapsal pouze žlutou kartou.

Už ve čtvrtek porazila reprezentace Irska do 19 let stejně starý výběr Lucemburska 5:0. Do střelecké listiny se zapsal i záložník Robbie Brady a obránce Sean McGinty.